Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Turok: Dinosaur Hunter (PC)

Turok: Łowca dinozaurów PC

Turok: Dinosaur Hunter

Turok: Dinosaur Hunter to dynamiczna, pierwszoosobowa strzelanina (FPS), oparta na popularnej serii komiksów. Gracz wciela się w tytułowego bohatera - odważnego barbarzyńcę z prehistorycznych czasów, broniącego Ziemi przed zagrożeniami ze strony mieszkańców Zaginionego Lądu.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Turok: Dinosaur Hunter (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada1997

30listopada1997

pudełko PL

Turok: Dinosaur Hunter to gra akcji FPP oparta na serii komiksów z 1996 roku opowiadająca o przygodach barbarzyńcy Turoka żyjącego w prehistorycznych czasach, gdy Ziemią władały jeszcze dinozaury. Turok, którego imię znaczy „Syn Kamienia”, z godnie z wielowiekową rodzinną tradycją pełni funkcję obrońcy matki Ziemi.

Od dawna broni on Ziemi przed niebezpieczeństwem grożącym jej ze strony mieszkańców Zaginionego Lądu, miejsca poza czasem będącego międzywymiarowymi kanałami wszechświata, gdzie przeplata się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, a obce rasy walczą o dominację. Jedynie nasz bohater, może powstrzymać wrogów przybywających z tego miejsca.

W grze Turok musi powstrzymać Campaignerów z ich zastępami zmodyfikowanych dinozaurów, zanim uda im się podbić wszechświat. Aby tego dokonać musi odnaleźć części Chronosceptera, starożytnej broni o legendarnej sile.

  • Czternaście rodzajów broni, od zwykłego noża i łuku do wyrzutnika granatów, karabinu pulsacyjnego, wyrzutni rakiet a nawet działa jądrowego.
  • Wiele gatunków obcych i krwiożerczych dinozaurów takich jak Raptory z metalowymi szponami, Triceraptory, Pterodaktyle zaopatrzone w broń artyleryjską, piechota obcych.
  • Możemy poruszać się w dowolnym kierunku w pełni trójwymiarowym świecie.
  • Bogate i żywe otoczenie składające się z trójwymiarowych drzew, lian, pajęczyn, a także przeskakujących z liny na linę małp, pływających ryb czy niedźwiedzi przemierzających las.
  • Osiem rozbudowanych poziomów, takich jak wioska na szczytach drzew, katakumby, jaskinie, plemienne osady.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 295 głosów czytelników.

Gry podobne do Turok: Łowca dinozaurów

Wymagania wiekowe Turok: Dinosaur Hunter

16+

Wymagania sprzętowe Turok: Łowca dinozaurów

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 233MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D

Danteveli_ Ekspert 28 grudnia 2015

Chyba każdy posiadacz Nintendo 64 słyszał o grze Turok: Dinosaur Hunter. Produkt ten wydany jeszcze gdy pierwszoosobowe strzelanki nazywane były doomowcami mógł pochwalić się niesamowitą grafiką. Produkcja ta stała się sporym hitem i doczekała się kilku sequeli. W 18 lat po premiery gdy o polowaniu na dinizaury doczekaliśmy edycji HD tego tytułu. Czy w Turoku pozostała jeszcze odrobina dawnej magii?

5.5
Turok i Turok 2 doczekają się odświeżonych wersji
Turok i Turok 2 doczekają się odświeżonych wersji

wiadomość27 sierpnia 2015

Słynne strzelanki Turok: Dinosaur Hunter oraz Turok 2: Seeds of Evil doczekają się odświeżonych wersji, za które odpowiada ekipa Night Dive Studios. Deweloper zamierza wypuścić oba tytuły w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC.

Wieści ze świata (Audiosurf 2, Risen 3: Titan Lords, Victory Command, Turok) 8/5/15
Wieści ze świata (Audiosurf 2, Risen 3: Titan Lords, Victory Command, Turok) 8/5/15

wiadomość8 maja 2015

Dziś piszemy m.in. o przejściu gry Audiosurf 2 w fazę beta, wydaniu Risen 3: Titan Lords i Abyss Odyssey na PS4 oraz możliwej reedycji kultowej strzelanki Turok: Dinosaur Hunter. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Twórcy nowych przygód Turoka dla PS3 i X360 ujawniają szczegóły na ich temat

wiadomość5 maja 2006

Niegdyś użytkownicy PeCetów zazdrościli posiadaczom Nintendo 64 gry Turok: Dinosaur Hunter, aż wreszcie doczekali się konwersji i następnych tytułów z serii. Wkrótce komputerowcy będą pewnikiem pragnąć dla siebie kolejnej części wspomnianego cyklu, powstającej z myślą o konsolach nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). Mamy dla Was garść świeżych informacji tekstowo-graficznych na ten temat.

Nowy Turok na silniku Unreal Engine 3
Nowy Turok na silniku Unreal Engine 3

wiadomość28 września 2005

Firma Buena Vista Games – jeden z oddziałów wytwórni Walta Disney’a, na którego barkach spoczywa obowiązek produkcji gier video – poinformowała wczoraj, że najnowszy program z cyklu Turok powstanie w oparciu o silnik Unreal Engine 3.

Licencja na Turoka przechodzi w ręce Walta Disneya

wiadomość28 maja 2005

Firma Buena Vista Games, "ramię" Walt Disney Company, zajmujące się rozrywką interaktywną, poinformowała, iż weszła w posiadanie praw wydawniczych do własności intelektualnej o nazwie Turok. Developingiem gier komputerowych opartych o tę znaną markę zajmie się nowo powstałe studio, Propaganda Games. W planach przewidziano wersje na obecne platformy, jak i handheldy i konsole nowej generacji.