Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2015, 12:46

autor: Góral

Turok i Turok 2 doczekają się odświeżonych wersji

Słynne strzelanki Turok: Dinosaur Hunter oraz Turok 2: Seeds of Evil doczekają się odświeżonych wersji, za które odpowiada ekipa Night Dive Studios. Deweloper zamierza wypuścić oba tytuły w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC.

Studio Night Dive ujawniło, że pracuje nad kolejnymi projektami. Tym razem firma zamierza odświeżyć dwie klasyczne strzelanki - Turok: Dinosaur Hunter oraz Turok 2: Seeds of Evil. Obecnie nie posiadamy zbyt wielu szczegółów, deweloperzy zdradzili jedynie, że oba tytuły zostaną dostosowane do dzisiejszych komputerów, doczekają się lepszej grafiki oraz kilku innych usprawnień. Mając w pamięci chociażby dostępne m.in. na Steamie System Shock 2 możemy się po prostu spodziewać starych tytułów działających na obecnych systemach operacyjnych. Na wielkie zmiany graficzne nie ma co liczyć – wystarczy zerknąć na poniższe screeny. Tak czy siak, osoby, które jeszcze nie miały przyjemności zagrać w rzeczone produkcje, w końcu będą mogły bez problemów nadrobić zaległości. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy nowe wersje ujrzą światło dzienne. Pewnym jest jedynie, że trafią one do sprzedaży w sklepach cyfrowej dystrybucji (Steam, Humble Bundle Store, GOG, GamersGate, Greenman Gaming oraz na stronie Night Dive Studios).

Oprawa graficzna nowych wersji Turoka nie powali nas na kolana. - Turok i Turok 2 doczekają się odświeżonych wersji - wiadomość - 2015-08-27
Oprawa graficzna nowych wersji Turoka nie powali nas na kolana.

Turok: Dinosaur Hunter to strzelanka FPP, która oryginalnie ukazała się w 1997 roku na konsoli Nintendo 64 oraz komputerach PC. W produkcji wcielamy się w tytułowego Turoka – bohatera, który musi uratować świat przed zagładą. W momencie premiery był to całkiem nowatorski tytuł, oferujący świetną, trójwymiarową grafikę, duże lokacje, gameplay łączący walkę z eksploracją i dinozaury. Produkcja zebrała bardzo dobre oceny i sprzedała się w około 1,5 miliona egzemplarzy. Po roku gra doczekała się kontynuacji nazwanej Turok 2: Seeds of Evil. Tytuł rozwijał elementy zastosowane w „jedynce” i również spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, znajdując ponad milion nabywców.

Turok i Turok 2 doczekają się odświeżonych wersji - ilustracja #2

Night Dive Studios to deweloper specjalizujący się w odświeżaniu starych produkcji. Firma nie produkuje jednak tradycyjnych remake’ów, lecz delikatnie usprawnia tytuły sprzed lat oraz przystosowuje je do działania na najnowszych systemach operacyjnych. Wśród pozycji znajdujących się w katalogu studia są takie projekty jak System Shock 2, Darklands czy gry z serii Tex Murphy.

 

Dinozaury to znak rozpoznawczy serii Turok. - Turok i Turok 2 doczekają się odświeżonych wersji - wiadomość - 2015-08-27
Dinozaury to znak rozpoznawczy serii Turok.