Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2015, 13:27

autor: shav

ARK: Survival Evolved - nowa aktualizacja wprowadzi obsługę DirectX 12

Studio Wildcard ujawniło, że nadchodzący patch do gry ARK: Survival Evolved wprowadzi obsługę DirectX 12, co ma mieć duży wpływ na wydajność tej produkcji.

Nadchodząca aktualizacja do gry ARK: Survival Evolved wprowadzi obsługę DirectX 12 dla posiadaczy systemu Windows 10, co z kolei ma skutkować sporą poprawą wydajności. Twórcy obiecują skok nawet o 20% w porównaniu z DX 11. Oprócz tego, studio Wildcard zapowiedziało też inne zmiany i dodatki w nadchodzącym patchu. W grze pojawi się zupełnie nowe stworzenie – Mesopithecus, czyli małpka, która będzie mogła posłużyć nam jako kompan podczas przemierzania świata. Deweloperzy zapowiadają też wprowadzenie granatów dymnych, które pozwolą nam zdezorientować przeciwników lub mogą być wykorzystane do ucieczki. Pojawi się także specjalne wydarzenie i turniej nazwany „Survival of the Fittest: Unnatural Selection”.

Najnowsza aktualizacja ma trafić do gry już w ten piątek. Twórcy jednak mają już plany na dalszy rozwój gry. W przyszłości do ARK: Survival Evolved ma trafić między innymi możliwość korzystania z tratw oraz budowania platform i siodeł, które będziemy mogli wykorzystać do ujeżdżania dinozaurów.