Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2017, 10:35

autor: AlexB

ARK: Survival Evolved - 29 sierpnia twórcy wyłączą najmniej popularne serwery

Twórcy ARK: Survival Evolved ze studia Wildcard zapowiedzieli, że tuż przed oficjalną premierą pełnej wersji tytułu, która nastąpi 29 sierpnia, wyłączą najmniej popularne oficjalne serwery. Według obliczeń, dezaktywowanych zostanie 33% z nich.

ARK: Survival Evolved, czyli sandboksowy symulator przetrwania od studia Wildcard, w którym głównym przeciwnikiem graczy są dinozaury, zadebiutował w ramach wczesnego dostępu na Steamie 2 czerwca 2015 roku. W późniejszych terminach pojawiły się również wersje na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Deweloperzy dopracowywali swoje dzieło ponad dwa lata, aż w końcu wyznaczyli datę premiery kompletnej edycji ARK: Survival Evolved na 29 sierpnia bieżącego roku (data dotyczy wersji na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4). Dzień ten zbliża się wielkimi krokami, lecz tuż przed jego nastaniem twórcy podali przykrą wiadomość dla części graczy. Otóż w momencie startu pełnej wersji tytułu wyłączą oni najmniej popularne oficjalne serwery w celu zrobienia miejsca na nowe. Według obliczeń, dezaktywowanych zostanie 33% z nich. Pełną listę tych, które zostaną uśmiercone, znajdziecie tutaj (PC), tutaj (PlayStation 4) i tutaj (Xbox One). Jeśli ktoś ma na nich jakieś wartościowe rzeczy lub zwierzęta, których nie chce stracić, to ma czas do najbliższego wtorku do godziny 19:00 czasu polskiego, by je zapisać i przenieść gdzieś indziej.

W dniu premiery pełnej wersji ARK: Survival Evolve część serwerów zostanie wyłączonych. - ARK: Survival Evolved - 29 sierpnia twórcy wyłączą najmniej popularne serwery - wiadomość - 2017-08-25
W dniu premiery pełnej wersji ARK: Survival Evolve część serwerów zostanie wyłączonych.

Deweloperzy ze studia Wildcard zdecydowali się jednak nieco osłodzić to wydarzenie osobom, które przywiązały się do swoich ulubionych serwerów. Twórcy przygotują specjalne zapisy postępów na nich i udostępnią je do pobrania, by każdy zainteresowany mógł je wczytać na własny użytek i wybrać się w nostalgiczną podróż po „starych śmieciach”. Cała usługa ruszy „najwcześniej jak to możliwe”.

Te, które przetrwają „czystkę”, zyskają miano Legacy. - ARK: Survival Evolved - 29 sierpnia twórcy wyłączą najmniej popularne serwery - wiadomość - 2017-08-25
Te, które przetrwają „czystkę”, zyskają miano Legacy.

Co z pozostałymi serwerami, które nie zostaną wyłączone przy okazji oficjalnej premiery ARK: Survival Evolved? Zyskają miano Legacy. Po 29 sierpnia zostaną one zupełnie odseparowane od nowych, stworzonych w miejsce zamkniętych. Oznacza to tyle, że nie będzie można między nimi przenosić postępów, a osoby grające na serwerach Legacy zostaną pozbawione pomocy technicznej. Jak czytamy w poście na oficjalnym forum ARK: Survival Evolved:

Nasza obsługa klienta pomoże graczom obecnym na nowych serwerach, które nie będą narażone na przypadłości występujące w naszej produkcji podczas fazy wczesnego dostępu.

Serwery Legacy nie popadną jednak w całkowite zapomnienie. Wciąż będą one otrzymywały te same patche i pojawi się na nich ta sama zawartość, co na nowych.

Na koniec swojego posta informacyjnego przedstawiciele studia Wildcard potwierdzili, że ARK: Survival Evolved będzie obsługiwał funkcję crossplay, dzięki której posiadacze PC z systemem Windows 10 oraz Xboksa One będą mogli bawić się razem. Niestety, nie dotyczy to posiadaczy tego tytułu na PlayStation 4. Dodatkowo mniej więcej od połowy września ARK: Survival Evolved zostanie objęte programem Play Anywhere, dzięki któremu raz zakupiony egzemplarz gry (czy to na Windows Store, czy Xbox Store) będzie można uruchomić na obu platformach firmy Microsoft.

Ostatnia aktualizacja: 2017-08-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved