Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2017, 13:20

autor: MiqT

Nadciąga Wild West Online - pecetowe Red Dead Redemption. Sieciowe Wieści (2/06/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o alfa-testach Wild West Online, nowym patchu do ARK: Survival Evolved, dodatkowym regionie w Escape from Tarkov, nowej postaci w Smite i debiucie gry Planet Nomads we Wczesnym Dostępie. Zapraszamy!

Wild West Online – pierwsze testy już niedługo!

Wild West Online, opracowywana przez studio 612 Games gra MMO w realiach Dzikiego Zachodu, nie schodzi z ust graczy od dłuższego czasu. Na oficjalnym forum gry pojawiła się czwarta tura pytań, na które deweloperzy ochoczo odpowiedzieli.

Najważniejszą rzeczą jest to, że studio wreszcie wyjawiło informacje o pierwszych testach gry. Według odpowiedzi podanych przez twórców, alfa-testy mają rozpocząć się „w środku tego lata”. Gracze będą mogli uzyskać dostęp do gry na dwa sposoby. Pierwszym jest oczywiście dokonanie pre-orderu Wild West Online. Drugą możliwością jest zdobycie klucza poprzez branie udziału w loteriach i wydarzeniach, które będą organizowane przez partnerskie serwisy społecznościowe.

Gracze będą zapraszani do udziału w testach turami. Pierwszeństwo oczywiście mają ci użytkownicy, którzy zakupili grę przed premierą. Ogólnie planowane jest wypuszczenie 5000 kluczy, które umożliwią wzięcie udziału w alfa-testach Wild West Online.

Cały wątek Q&A możecie przeczytać pod tym linkiem.

Nowy patch w ARK: Survival Evolved

Aktualizacja o numerze 258 zawitała na serwerach ARK: Survival Evolved - osadzonym w sandboksowym symulatorze przetrwania, wydanym przez studio Wildcard. Wraz z nią do gry trafiły kolejne dinozaury oraz nowy sprzęt, który ma pomóc graczom w podboju pobliskich mórz.

Z nowych stworzeń warto tutaj wymienić takie dinozaury, jak Hyanenodon Dirus (stwór łatwy do wytrenowania), Megatherium Formipavor (powolny i duży roślinożerca), Megalania Muruspede (trujący olbrzym, żyjący w jaskiniach), Hesperornis Avenatante (składający złote jaja potwór) czy Yutyrannus Saevus, który wyglądem przypomina słynnego tyranozaura rexa. Do gry dodano również nowe fryzury, zarost oraz… toalety! Pełną listę zmian możecie znaleźć pod tym linkiem.

Na koniec warto wspomnieć o trwającej promocji na Steam - do 5 czerwca możecie nabyć tytuł o 68% taniej. Podstawową wersję gry można zakupić za 8,95 euro (około 40 złotych), zaś rozszerzenie do niej za 6,39 euro (około 26 złotych).

Escape From Tarkov zyska nowy rejon

Battlestate Games ogłosiło, że Escape From Tarkov, sieciowa strzelanina w konwencji MMO, otrzyma nową strefę. The Shoreline (po polsku Linia Brzegowa) to nowy, duży rejon w pobliżu miejsca ewakuacji w Tarkowie. Na jego obszarze znajdziemy częściowo opuszczoną wioskę, pola, przystań, stację benzynową, stację meteorologiczną i wiele innych zabudowań.

Oprócz tego gracze będą mogli odwiedzić opuszczony kurort o nazwie "Azure Coast" i podmiejską elektrownię wodną. Główne przejście do nowego terenu będzie zlokalizowane obok punktu Rosyjskich Sił Zbrojnych, przy wejściu do portu.

Battlestate udostępniło też kilka zrzutów ekranu nowego regionu:

Planet Nomads dostępny w usłudze Early Access

Planet Nomads, sandboksowa gra z gatunku science fiction od studia Craneballs, została wypuszczona w usłudze Early Access. Tytuł, podobnie jak wiele innych gier survivalowych związanych z sci-fi, stawia gracza przed zadaniem przeżycia na niezbadanej i obcej planecie. Prócz niebezpieczeństw w postaci obcych form życia, gracz musi zmagać się z groźnym otoczeniem, które może nieprzewidywalnie wpłynąć na stan zdrowia naszego protagonisty.

Tym, co wyróżnia Planet Nomads na tle innych gier tego typu, są cele końcowe. Obecnie głównym zadaniem gracza jest zbudować statek kosmiczny, zdolny do podróży międzyplanetarnych. Z czasem twórcy obiecują dodać też kolejne, opcjonalne warunki ukończenia tytułu.

Grę można nabyć na Steamie za 27,99 euro (117 złotych) oraz na platformie GOG za 122 złote.

Da Ji nową postacią w SMITE

SMITE, gra typu MOBA z elementami zręcznościowymi od studia Hi-Rez Studios, wraz z łatą 4.9 zyskała nową bohaterkę. Tym razem jest to Da Ji – wiedźma o dziewięciu lisich ogonach, zaklasyfikowana jako wojownik. Główną zaletą Da Ji są ogniste pazury, które powodują krwawienie u wrogów, oraz duża szybkość ataku. Nowa bohaterka może również teleportować się zarówno w pobliże sojuszników, jak i przeciwników, atakując tych drugich przy pomocy płonących łańcuchów, powodując ich spowolnienie.

Patch 4.9 zawiera również nowe skórki dla takich postaci, jak Camazotz, Ganesha, Jing Wei, Kuzenbo i Medusa, a także wiele poprawek związanych z błędami gry oraz jej balansem. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym linkiem.