Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Turok 2: Seeds of Evil (PC)

Turok 2: Seeds of Evil PC

Turok 2: Seeds of Evil jest kontynuacją wydanej w 1998 roku pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) - Turok: Dinosaur Hunter. Tytułowy bohater, w którego wciela się gracz, przypadkowo uwolnił Primagenów uwięzionych przez setki lat pod skorupą Zaginionego Lądu.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Turok 2: Seeds of Evil (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10lutego1999

10lutego1999

pudełko PL

Turok 2: Seeds of Evil to druga odsłona jednej z ciekawszych strzelanek pierwszoosobowych, jakie zostały wydane w 1998 roku, tj. Turok: Dinosaur Hunter. Podobnie jak w oryginalne, tak i tutaj walczymy z zastępami krwiożerczych dinozaurów, które zagrażają Ziemi.

Turok - główny bohater gry (jego imię znaczy „Syn Kamienia”) - po wrzuceniu najsilniejszej broni (Chronoceptora) do wnętrza wulkanu w części pierwszej, miał nadzieję raz na zawsze pozbyć się wszelkiego niebezpieczeństwa. Poprzez swe działania obudził jednak kolejnego przeciwnika - Primagenów. Przez wieki uwięzieni pod skorupą Zaginionego Lądu starają się teraz wydrzeć ze swojego naturalnego więzienia, zaś tylko Turok może im się przeciwstawić. Los matki Ziemi po raz kolejny spoczywa w naszych rękach...

 • Sześć olbrzymich poziomów do przejścia w trybie single player (np. „Port Adia” czy “Lair of the Blind Ones”)
 • 26 rozbudowanych map do rozgrywki wieloosobowej.
 • Ponad 24 zróżnicowanych broni do wykorzystania (m.in. shotgun Shredder, Scorpion Launcher, Cerebral Bore) - każda o innej sile rażenia i innym zasięgu.
 • Blisko 30 rodzajów przeciwników do pokonania (od prehistorycznych Raptorów z metalowymi szponami aż do zmutowanych Flesh Eaters).
 • Dopracowane algorytmy sztucznej inteligencji komputerowego przeciwnika (rywale atakują w większych grupach, potrafią ukryć się za przeszkodą, etc.).
 • Tryb multiplayer do 15 graczy rywalizujących jednocześnie (sieć lokalna lub Internet).
 • Dopracowane efekty audio-wizualne (pełny trójwymiar, „żywe” otoczenie, współpraca z akceleratorami graficznymi, itd.).
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Gry podobne do Turok 2: Seeds of Evil

Wymagania wiekowe Turok 2: Seeds of Evil

16+

Wymagania sprzętowe Turok 2: Seeds of Evil

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium II 233
 • 32MB
 • karta dźwiękowa
 • akcelerator 3D
 • CD-ROMx4 + wykorzystuje joystick
Turok 2: Seeds of Evil Remastered trafi na pecety 16 marca
Turok 2: Seeds of Evil Remastered trafi na pecety 16 marca

wiadomość1 marca 2017

Zespół Night Dive Studios oficjalnie zapowiedział remaster strzelanki Turok 2: Seeds of Evil. Produkcja ukaże się 16 marca na PC i zaoferuje liczne ulepszenia grafiki oraz mechanizmów rozgrywki.

Wieści ze świata (Turok 2, Resident Evil 4–6, Cuphead) 12/10/2016
Wieści ze świata (Turok 2, Resident Evil 4–6, Cuphead) 12/10/2016

wiadomość12 października 2016

Dziś piszemy o potwierdzeniu przez Night Dive Studios prac nad remasterem Turoka 2, sukcesie sprzedażowym gier Resident Evil 4, 5 i 6 w wersji na konsole ósmej generacji oraz o przesunięciu premiery Cupheada na przyszły rok. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Turok i Turok 2 doczekają się odświeżonych wersji
Turok i Turok 2 doczekają się odświeżonych wersji

wiadomość27 sierpnia 2015

Słynne strzelanki Turok: Dinosaur Hunter oraz Turok 2: Seeds of Evil doczekają się odświeżonych wersji, za które odpowiada ekipa Night Dive Studios. Deweloper zamierza wypuścić oba tytuły w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC.

Twórcy nowych przygód Turoka dla PS3 i X360 ujawniają szczegóły na ich temat

wiadomość5 maja 2006

Niegdyś użytkownicy PeCetów zazdrościli posiadaczom Nintendo 64 gry Turok: Dinosaur Hunter, aż wreszcie doczekali się konwersji i następnych tytułów z serii. Wkrótce komputerowcy będą pewnikiem pragnąć dla siebie kolejnej części wspomnianego cyklu, powstającej z myślą o konsolach nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). Mamy dla Was garść świeżych informacji tekstowo-graficznych na ten temat.

Nowy Turok na silniku Unreal Engine 3
Nowy Turok na silniku Unreal Engine 3

wiadomość28 września 2005

Firma Buena Vista Games – jeden z oddziałów wytwórni Walta Disney’a, na którego barkach spoczywa obowiązek produkcji gier video – poinformowała wczoraj, że najnowszy program z cyklu Turok powstanie w oparciu o silnik Unreal Engine 3.