Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PSV
Okładka City Shrouded in Shadow (PS4)
OkładkaCity Shrouded in Shadow (PS4)

City Shrouded in Shadow

Survivalowa gra akcji na konsole PlayStation 4. W produkcji poznajemy losy osób, które starają się przetrwać w świecie opanowanym przez potężne i tajemnicze istoty zwane Giant Shadows.

Akcji | survival | elementy przygodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City Shrouded in Shadow Premiera

anulowana

PSV

data nieogłoszona

PS4

City Shrouded in Shadow na platformę PS4 i PSV to produkcja stworzona przez założone w 2011 roku japońskie studio Granzella na zlecenie firmy Namco Bandai (wydawca takich serii jak Dark Souls, Tekken czy też Ace Combat). Gra została pierwotnie zapowiedziana na PS4 i PSV, jednak wersję na przenośną konsolkę w późniejszym czasie anulowano.

Fabuła

Gra opowiada o losach osób, które starają się przetrwać w niebezpiecznym świecie opanowanym przez tak zwane Giant Shadows – tajemnicze, wielkie i wrogo nastawione istoty, które pewnego dnia przybyły na Ziemię, zagrażając wszelkiemu istnieniu. W City Shrouded in Shadow uczestniczymy w przygodach jednej z dwóch grywalnych postaci wybieranych na początku rozgrywki – młodego chłopaka Kena Misakiego lub dziewczyny Miharu Matsubary. Obie postacie na samym początku spotykają Yuki Kouno, która będzie im towarzyszyć w toku przygody; obie też są w jakiś sposób połączone z potworami, gdyż miewają związane z nimi dziwne wizje.

Mechanika

Rozgrywka łączy w sobie elementy przygodówki, gry akcji oraz popularnego gatunku survival. Do zadań gracza należy przede wszystkim troszczenie się o to, by razem z Yuki wyjść cało z kolejnych niebezpiecznych sytuacji. Pomimo dziwnych wizji ani Ken, ani Miharu nie są superbohaterami, a zwykłymi ludźmi, którzy nie posiadają nadzwyczajnych zdolności pozwalających im walczyć z Giant Shadows. Dodatkowo stają przed normalnymi problemami, zmuszającymi ich do współpracy lub konfrontacji z innymi mieszkańcami miasta.

Same Giant Shadows przybierają formy postaci i istot znanych np. z innych gier, mang czy filmów. W jednym z fragmentów gry obserwujemy np. walkę dwóch potworów – Godzilli i Króla Ghidory. W innej sekwencji widzimy Ultramę, a w kolejnej mecha Evangelion Unit 01. We wszystkich przypadkach dwaj giganci toczą ze sobą zacięty bój, a my musimy jakoś odnaleźć się w niebezpiecznej sytuacji. Rozgrywka często sprowadza się do dokonywania rozmaitych wyborów dotyczących np. tego, w którą stronę się udamy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe City Shrouded in Shadow: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PSV