Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSANDXONEWPPCPS4PSVSwitch
Okładka Baseball Riot (PSV)
OkładkaBaseball Riot (PSV)

Baseball Riot

Zabawna gra logiczno-zręcznościowa, stanowiąca następcę przebojowego Tennis in the Face, autorstwa tego samego studia 10tons.

Logiczne | baseball | 2D | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Baseball Riot Premiera

9gru2015

iOS AND XONE WP PC

20sty2016

PS4 PSV

19sty2018

Switch

producent: 10tons wydawca: 10tons Strona oficjalna

Gry podobne do Baseball Riot

Tennis in the Face

Angry Birds Trilogy

King Oddball

Baseball Riot to wydana na platformę PSV, XONE itd. gra zręcznościowo-logiczna, stanowiąca następcę przebojowego Tennis in the Face. Obie produkcje opracowało studio 10tons.

Fabuła

Gracze wcielają się w legendarnego pałkarza imieniem Gabe Carpaccio, którego karierę zakończył wypadek podczas meczu. Bohater zajął się potem sprzedażą używanego sprzętu sportowego. Emeryturę przerywa pojawienie się w mieście bezwzględnej korporacji Explodz. Kupuje ona dawną drużynę Carpaccio i po uzależnieniu jej członków od wywołującego agresję napoju energetycznego zamierza to samo zrobić ze wszystkimi mieszkańcami miasta. Gabe porzuca więc spokojne życie emeryta i za pomocą kija baseballowego zamierza uratować dawnych kolegów i oraz zwykłych obywateli.

Mecahanika

W wydanym na platformę PSV, XONE itd. Baseball Riot mechanizmy rozgrywki nie odbiegają mocno od Tennis in the Face. Na każdej planszy naszym zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników poprzez trafienie ich piłką. Nie jest to łatwe, gdyż często chowają się oni za przeszkodami i dosięgnięcie ich wymaga sprytnego wykorzystania rykoszetów. Ponadto mapy pełne są interaktywnych przedmiotów i przy odrobinie szczęścia można wywołać potężne reakcje łańcuchowe, zdolne wyeliminować kilka osób jednocześnie. Rozgrywka bazuje na realistycznym silniku fizycznym, pozwalającym skutecznie przewidywać, w jaki sposób zachowa się piłka.

Ma mapach roi się także od niebezpiecznych obiektów, które mogą zniszczyć nasze piłki. Ponadto wzorem niezliczonych innych produkcji mobilnych, autorzy poumieszczali na każdym poziomie trzy gwiazdki. Ich zebranie nie jest obowiązkowe, ale podwyższa końcowy wynik punktowy.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Baseball Riot

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
iOS
AND
XONE
WP
PC
PS4
PSV
Switch