Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Baseball

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce baseball ułożone według popularności.

PC
PC Windows37
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 412Sony PlayStation 321Sony PlayStation 228
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable14PlayStation Vita5
Xbox
Microsoft XBOX ONE7Microsoft Xbox 36013Microsoft Xbox12
Mobile
Android4Apple iOS4Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch2Nintendo Wii16Nintendo DS10
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS2Game Boy Advance4Nintendo GameCube8
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe76
Wyścigi
Symulacje1 Logiczne1 Towarzyskie1 MMO1
Out of the Park Baseball 20
Out of the Park Baseball 20

Sportowe 22 marca 2019

Kolejna odsłona serii menadżerów baseballowych autorstwa studia Out of the Park Developments. Gra oferuje mnóstwo prawdziwych lig oraz drużyn, wraz z pełnymi listami zawodników, których skuteczność w prawdziwym świecie znajduje odzwierciedlenie w statystykach w grze.

PC

MLB: The Show 18
MLB: The Show 18

Sportowe 27 marca 2018

MLB: The Show 18 to trzynasta odsłona konsekwentnie rozwijanej od lat przez firmę Sony, popularnej serii symulatorów baseballu. Produkcja oferuje szeroki wachlarz trybów rozgrywki i stawia na realizm zarówno w kwestii samej zabawy, jak i grafiki. Omawiany tytuł pozwala zarówno na kierowanie drużyną na boisku, jak i wcielanie się w jej menadżera.

PS4

Out of the Park Baseball 2007
Out of the Park Baseball 2007

Sportowe 23 marca 2007

Out of the Park Baseball 2007 jest kontynuacją serii gier wydawanych przez Sports Interactive, firmę specjalizującą się we wszelkiej maści menadżerach sportowych. Jak sama nazwa wskazuje, wspomniana pozycja pozwala nam pokierować drużyną graczy w baseballa.

PC

Major League Baseball 2K9
Major League Baseball 2K9

Sportowe 3 marca 2009

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii sportowych o baseballu. Tytuł wprowadza wiele pomniejszych usprawnień i ponownie oferuje niezwykle realistyczne podejście do tematu.

PCX360PS3PS2PSPWii

Out of the Park Baseball 19
Out of the Park Baseball 19

Sportowe 22 marca 2018

Rozbudowany menadżer rozgrywek baseballowych, oferujący setki realnie istniejących drużyn wraz z autentycznymi statystykami występujących w nich zawodników. Gra posiada wszystkie niezbędne licencje, aby w sposób jak najwierniejszy rzeczywistości przedstawiać ten jeden z najważniejszych dla Amerykanów sportów zespołowych.

PC

MVP Baseball 2005
MVP Baseball 2005

Sportowe 23 lutego 2005

MVP Baseball 2005 to kolejna już odsłona znakomitej serii gier sportowych spod znaku Electronic Arts, traktująca o jednym z najbardziej ukochanych przez Amerykanów (i nie tylko) sporcie.

PCPS2XBOXGCN

Major League Baseball 2K12
Major League Baseball 2K12

Sportowe 6 marca 2012

Major League Baseball 2K12 to kolejna odsłona cyklu gier sportowych od 2K, symulujących rozgrywki amerykańskiej ligi baseballowej. Głównymi aspektami produkcji, odróżniającymi ją od poprzednich części są tryb MLB Today Season oraz poprawienie systemów kontrolowania sytuacji na boisku.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

Major League Baseball 2K11
Major League Baseball 2K11

Symulacje 8 marca 2011

Major League Baseball 2K11 jest dziesiątą odsłoną cyklu symulacji ulubionego sportu Amerykanów, wydawanego przez firmę 2K Games. W porównaniu z wcześniejszymi częściami serii deweloperzy ze studia Visual Concepts zdecydowali się zwiększyć realizm rozgrywek i wprowadzić znaczące zmiany w oprawie wizualnej. Gra korzysta z oficjalnej licencji najważniejszej amerykańskiej ligi baseballowej.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

R.B.I. Baseball 18
R.B.I. Baseball 18

Sportowe 20 marca 2018

Kolejna część znanej serii zręcznościowych gier sportowych poświęconych baseballowi. Produkcja posiada pełną licencję amerykańskiej ligi MLB, dzięki czemu mamy do dyspozycji prawdziwe drużyny, składy i zawodników.

PS4XONESwitchANDiOS

Major League Baseball 2K10
Major League Baseball 2K10

Sportowe 2 marca 2010

Realistyczny symulator baseballa, wprowadzający do serii szereg poprawek, w tym aktualizację bazy zawodników amerykańskiej ligi Major League Baseball.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

Out of the Park Baseball Manager 2006
Out of the Park Baseball Manager 2006

Sportowe 31 maja 2006

Najnowsza pozycja w portfolio firmy Sports Interactive, która fanom sportów wirtualnych znana jest z takich gier jak Football Manager czy NHL Eastside Hockey Manager. Jak można się domyślać z tytułu, tym razem swoimi umiejętnościami menadżerskimi mogą popisać się wielbiciele odbijania pałką piłeczki, popularnie zwanego baseballem.

PC

Out of the Park Baseball 17
Out of the Park Baseball 17

Sportowe 22 marca 2016

Kolejna edycja jednej z najdłuższych i najpopularniejszych serii menadżerów bejsbolowych, rozwijanych od 1999 roku przez firmę Out of the Park Developments. Pod względem rozgrywki, produkcja w niczym nie odbiega od sprawdzonych rozwiązań cyklu, stawiając gracza w roli menadżera lub trenera drużyny bejsbolowej, a w zależności od sprawowanej funkcji do naszych obowiązków należeć może zarówno dbanie o sferę czysto sportową (transfery, kontrakty, treningi, składy i taktyka), jak i zarządzanie całym zapleczem klubowym oraz sferą finansową drużyny. Po raz pierwszy w historii serii tytuł posiada pełną licencję organizacji MLBPA oraz portalu MLB.com, a oprócz wiodącej światowej ligi MLB, w grze znajdziemy także szereg lig pomniejszych i niezależnych oraz 8 lig międzynarodowych. W Out of the Park Baseball 17 wprowadzono też tradycyjnie cała masę poprawek na gruncie oprawy i mechaniki, z których większość oparta została na feedbacku ze strony społeczności graczy.

PC

Out of the Park Baseball 11
Out of the Park Baseball 11

Sportowe 22 listopada 2009

Manager, w którym obejmujemy posadę menadżera drużyny baseballowej, negocjując kontrakty z zawodnikami, planując ustawienia taktyczne i sprawnie zarządzając finansami zespołu.

PC

Out of the Park Baseball 15
Out of the Park Baseball 15

Sportowe 18 kwietnia 2014

Kolejna z części popularnej serii sportowej, poświęconej mało popularnej u nas dyscyplinie sportowej, jaką jest baseball. Jak co roku deweloperzy ze studia OOTP wprowadzili szereg mniejszych i większych poprawek oraz nowości, czyniących z gry najbardziej realistyczną z dotychczasowych odsłon cyklu.

PC

Super Mega Baseball 2
Super Mega Baseball 2

Sportowe 1 maja 2018

Kontynuacja ciepło przyjętej gry zręcznościowej, koncentrującej się na rozgrywkach baseballowych. W porównaniu z poprzedniczką, tytuł może pochwalić się wieloma zmianami i usprawnieniami, na czele z sieciowym trybem multiplayer.

PCPS4XONE

MLB: The Show 17
MLB: The Show 17

Sportowe 28 marca 2017

Dwunasta odsłona serii symulatorów baseballa, tworzonej na konsole z rodziny PlayStation przez studio SIE San Diego. Podobnie jak poprzednie części, MLB: The Show 17 korzysta z licencji amerykańskiej ligi Major League Baseball, dzięki czemu możemy liczyć na oficjalną listę drużyn ze Stanów Zjednoczonych i Kanady wraz z ich zawodnikami. Jak zwykle, gracze mają do czynienia z kompleksowym symulatorem baseballa wzbogaconym o liczne elementy menedżerskie. MLB: The Show 17 oferuje bogaty wybór trybów gry, począwszy od pojedynczych meczów do całych sezonów. W kampanii gracze kierują wybraną przez siebie drużyną. Bawimy się nie tylko na stadionach, ale także decydujemy o wyborze poszczególnych zawodników, ich treningu oraz transferach. Jak w poprzednich latach, statystyki baseballistów modyfikowane są na bieżąco, w zależności od ich występów w trakcie trwania sezonu 2017/18 MLB. Największą nowością w produkcji jest tryb Retro, nawiązujący do produkcji z 8- i 16 bitowych konsol. Ponadto MLB: The Show 17 oferuje możliwość zabawy wieloosobowej.

PS4

MVP Baseball 2004
MVP Baseball 2004

Sportowe 9 marca 2004

Kolejna odsłona gry sportowej traktującej o baseballu. W stosunku do wydania 2003, autorzy poprawili wiele newralgicznych aspektów zabawy, m.in. system kontroli pałkarzy (teraz bardziej realistyczny) oraz mechanizmy odpowiadające za dynamiczną rozgrywkę w polu (po wybiciu piłki).

PCPS2XBOXGCN

Out of the Park Baseball 10
Out of the Park Baseball 10

Sportowe 9 czerwca 2009

Gra daje możliwość wcielenia się w menadżera drużyny baseballowej. Główne usprawnienie edycji na 2009 rok dotyczy udoskonalonych algorytmów sztucznej inteligencji.

PC

Mario Sports Superstars
Mario Sports Superstars

Sportowe 10 marca 2017

Gra sportowa, stworzona przez studio Camelot Co., Ltd. z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Gracze mogą sprawdzić się w rozmaitych dyscyplinach: od piłki nożnej i wyścigów konnych, przez tenis, aż po golf oraz baseball. Każda z nich stanowi niejako oddzielną grę, a w roli zawodników występują kultowi Mario i Luigi, którym towarzyszą inni bohaterowie znani z gier z wąsatym hydraulikiem. Oprócz wariantów rozgrywki dla pojedynczego gracza, w Mario Sports Superstars pojawiają się tryby opracowane z myślą o wieloosobowej zabawie – multiplayer umożliwia rywalizację zarówno przez Internet, jak i w sieci lokalnej. Produkcja robi użytek z unikalnych możliwości ekranu 3D oraz drugiego, dotykowego wyświetlacza.

3DS

All-Star Baseball 2003
All-Star Baseball 2003

Sportowe 26 lutego 2002

Symulator baseballu od Acclaim. Zawiera licencjonowane składy ponad 30 czołowych drużyn, ponad 900 graczy wraz z oficjalnymi stadionami, logami oraz ubraniami.

PS2XBOXGCN

High Heat Major League Baseball 2004
High Heat Major League Baseball 2004

Sportowe 20 lutego 2003

Kolejna edycja wirtualnej symulacji, traktującej o zmaganiach w baseball. Grę zadedykowano nie tylko zapalonym entuzjastom tego sportu, ale również kompletnym nowicjuszom.

PCPS2XBOXGBA

Mario Superstar Baseball
Mario Superstar Baseball

Sportowe 29 sierpnia 2005

Mario Superstar Baseball jest kolejną (po m.in. Mario Power Tennis i Super Mario Strikers) grą sportową z udziałem najsłynniejszego hydraulika w historii elektronicznej rozrywki. Tym razem wąsacz w czerwonej czapce postanowił, niczym legendarny Casey z miasteczka Mudville, sprawdzić się w dyscyplinie, polegającej de facto na odbijaniu twardej piłki za pomocą specjalnego kija i cieszącej się szczególną popularnością w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Wenezueli etc.

GCN

MLB 12: The Show
MLB 12: The Show

Sportowe 6 marca 2012

MLB 12: The Show to siódma odsłona popularnej, baseballowej serii rozwijanej przez deweloperów ze studia Sony Computer Entertainment San Diego. Tym razem twórcy postarali się o bardziej realistyczną fizykę w grze, czy szereg nowych animacji.

PS3PSV

Out of the Park Baseball 13
Out of the Park Baseball 13

Sportowe 9 kwietnia 2012

Out of the Park Baseball 13 to gra pozwalająca nam obrać rolę menadżera drużyny baseballowej. Tytuł zawiera wszystkie ligi i składy amerykańskiej sceny baseballowej począwszy od roku 1871. Oferuje nie tylko rozgrywkę jednoosobową, ale także rozbudowany tryb multiplayer.

PC