Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSPPS2
Okładka MLB '06: The Show (PSP)

MLB '06: The Show

MLB ’06: The Show jest jedyną grą baseballową posiadającą oficjalną licencję trzech najważniejszych organizacji tego sportu: Major League Baseball Properties (MLBP), Major League Baseball Advanced Media (MLBAM) oraz Major League Baseball Players Association (MLBPA).

Sportowe | baseball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka MLB '06: The Show (PSP)

data premiery gry:

1mar2006

PSP PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB ’06: The Show jest jedyną grą baseballową, posiadającą oficjalną licencję trzech najważniejszych organizacji tego sportu: Major League Baseball Properties (MLBP), Major League Baseball Advanced Media (MLBAM) oraz Major League Baseball Players Association (MLBPA). Największymi usprawnieniami w stosunku do wcześniejszych części są zupełnie nowe tryby rozgrywki: Rywalizacja, polegająca na uczestnictwie w szeregu następujących zaraz po sobie spotkań oraz King of the Diamond, który przywodzi na myśl podwórkowe zabawy pałkarza i miotacza.

Wersja na konsolę Sony PlayStation 2 wyposażona została w opcję Game Time Decisions, która odświeża skostniałe nieco tryby Franchise i Seasons, w których naszym zadaniem jest prowadzenie jednej drużyny przez określoną ilość sezonów. Usprawnienie polega na wprowadzeniu elementu zaskoczenia – od czasu do czasu gracz musi wypełnić pewnego rodzaju wątek fabularny, np. starać się zwyciężyć w meczu, który jego drużyna przegrywa kilkoma punktami. Na odwrócenie sytuacji nierzadko ma jedynie kilka rund. Interesująco przedstawia się także 40-Man Roster – decydując się na tenże tryb, sprawujemy kontrolę nad całą, 40-osobową drużyną. SCEA starało się poprzez niego wprowadzić do serii element menedżerski.

Wersja na PSP jest nieco uboższa pod względem dostępnych wariantów rozgrywki - zawiera jedynie usprawnione tryby Kariery oraz Seasons. W każdym z nich istnieje możliwość wystawienia własnego zawodnika, stworzonego w specjalnym edytorze, a także własnej drużyny uformowanej od podstaw. Możliwe jest również zmierzenie się z historycznymi gwiazdami tego sportu (opcja Historical Greats).

Rozgrywce towarzyszy bardzo dokładna i niezwykle realistyczna oprawa graficzna. Twórcy w sposób niebywale dokładny odwzorowali kilkadziesiąt potężnych stadionów oraz kilkuset zawodników. Świetnie zachowują się kibice, reagujący na każdą sytuację na boisku głośnym skandowaniem klasycznych haseł. Podczas przebywania w menu przygrywa licencjonowana muzyka. Nie można nie wspomnieć o rewelacyjnym komentarzu, nagranym przez trzech światowej klasy komentatorów - Rexa Hudlera, Matta Vasgersiana oraz Dave’a Campbella.

Autorzy bardzo duży nacisk położyli na rozgrywkę online. Dzięki wykorzystaniu Network Adaptora możemy uczestniczyć w turniejach, dokonywać zakupów w internetowych sklepach, ściągać dodatki (np. zaktualizowane listy zawodników) oraz rozmawiać z fanami baseballu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MLB '06: The Show

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe MLB '06: The Show

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
MLB '06: The Show zmierza na PS2 i PSP
MLB '06: The Show zmierza na PS2 i PSP

wiadomość30 listopada 2005

Sony Computer Entertainment America zaanonsowało nową grę z serii MLB. Pozycja oznaczona numerkiem 06 oraz podtytułem The Show ukaże się na obie, eksploatowane aktualnie konsole Sony – PlayStation 2 i PSP. Przybliżona data premiery to wiosna roku 2006.

PSP
PS2