Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4
Okładka MLB: The Show 19 (PS4)
OkładkaMLB: The Show 19 (PS4)

MLB: The Show 19 PS4

Czternasta odsłona serii symulatorów baseballu rozwijanej przez firmę Sony Interactive Entertainment. Produkcja posiada realistyczny model rozgrywki, atrakcyjną oprawę graficzną oraz licencję Major League Baseball.

Sportowe | baseball | tytuły ekskluzywne PlayStation

MLB: The Show 19 Premiera PS4

26marca2019

PSN

27marca2019

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów baseballu MLB: The Show, którego korzenie sięgają 2005 roku. Seria korzysta z licencji najważniejszej ligi w tej dyscyplinie sportu – amerykańskiej Major League Baseball. Oznacza to, że na ekranie zobaczyć możemy prawdziwych, wiernie odwzorowanych zawodników, a także drużyny i obiekty sportowe. MLB: The Show 19 jest trzecią odsłoną serii, która ukazała się wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Sony Interactive Entertainment.

Mechanika

MLB: The Show 19 to rozbudowany symulator baseballu, który pozwala na kontrolowanie swojej drużyny bezpośrednio, w meczach, a także wcielenie się w jej menadżera (choć pierwszy z aspektów zabawy jest tutaj zdecydowanie ważniejszy – drugi stanowi jedynie jego dopełnienie). Produkcja może się pochwalić realistyczną rozgrywką, wiernie oddającą złożoność omawianej dyscypliny sportu.

W trybie menadżera do naszych obowiązków należy m.in. dobór i trening zawodników oraz transfery. Warto przy tym odnotować, że statystyki poszczególnych aktywnych sportowców są na bieżąco modyfikowane w zależności od wyników osiąganych przez nich na stadionach w bieżącym sezonie ligi (ze zrozumiałych względów nie dotyczy to trybów historycznych, takich jak np. wprowadzone w tej części Moments).

Warto odnotować, że w omawianym tytule znaleźć można wielu znanych graczy, takich jak m.in. Willie Mays, Rickey Henderson, Don Mattingly, Iván “Pudge” Rodríguez czy Lou Gehrig.

Tryby gry

W MLB: The Show 19 możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Gracze preferujący rozgrywkę single player mają do dyspozycji rozbudowany tryb kariery z elementami RPG nazwany Road to the Show, w którym stopniowo prowadzą swojego zawodnika od jego pierwszych kroków aż po chwilę, gdy sięgnie po prawdziwą sławę. Istnieje też możliwość rozgrywania pojedynczych spotkań i turniejów (zarówno z żywym przeciwnikiem, jak i AI) oraz nadzorowania swojego własnego zespołu w rozgrywkach ligowych.

Nowość stanowią dwa tryby – Moments pozwala na odtworzenie najważniejszych chwil w historii tej dyscypliny sportu, zaś March to October oferuje najlepsze elementy trybu ligowego, jednak jest znacznie dynamiczniejszy – nasz zespół może walczyć o mistrzowski tytuł szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Do dyspozycji mamy także znane z poprzednich odsłon, udoskonalone tryby wieloosobowe Conquest oraz Diamond Dynasty (swoista sieciowa liga, wzbogacona o nowych graczy, mapy, skórki, a nawet mechanikę battle royale, umożliwiającą najlepszym graczom zdobycie wyjątkowo atrakcyjnych nagród).

Kwestie techniczne

MLB: The Show 19 posiada bardzo ładną, trójwymiarową oprawę graficzną, która stawia przede wszystkim na realizm. Zarówno modele poszczególnych zawodników, jak i stadiony, na których toczą się rozgrywki zostały wiernie odwzorowane, dzięki czemu przypominają pierwowzory znane z prawdziwego świata. Świetne wrażenie robi także system animacji – gracze poruszają się płynnie i wiarygodnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 46+ GB

Ocena użytkowników: 4,1 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

MLB: The Show 19 cena w dniu premiery: 249,00 PLN

Klasyfikacja PEGI MLB: The Show 19

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.