Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONEPC
Okładka Super Mega Baseball 2 (PS4)

Super Mega Baseball 2

Kontynuacja ciepło przyjętej gry zręcznościowej, koncentrującej się na rozgrywkach baseballowych. W porównaniu z poprzedniczką, tytuł może pochwalić się wieloma zmianami i usprawnieniami, na czele z sieciowym trybem multiplayer.

Sportowe | baseball | multiplayer | kooperacja

Okładka Super Mega Baseball 2 (PS4)

data premiery gry:

1maj2018

PC PS4 XONE

Super Mega Baseball 2 jest kontynuacją ciepło przyjętej gry zręcznościowej, poświęconą wirtualnym rozgrywkom baseballowym. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PS4, PC i XONE, a za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Metalhead Software.

Mechanika

W porównaniu z pierwszą odsłoną serii, schemat rozgrywki w Super Mega Baseball 2 nie uległ większym zmianom. Po raz kolejny mamy zatem do czynienia z grą zręcznościową, stawiającą na dobrą, dynamiczną zabawę. Do naszej dyspozycji ponownie oddano kilkanaście fikcyjnych drużyn, zróżnicowanych pod kątem mocnych i słabych stron. Poszczególnych zawodników opisano przez kompleksowy system statystyk – rozwijamy ich możliwości w miarę postępów w grze, na przykład dzięki zatrudnieniu profesjonalnych trenerów. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć własnego piłkarza, decydując nie tylko o jego płci i wyglądzie, lecz także o konkretnych współczynnikach. Powołać do życia możemy nawet własną ligę, projektując jej strukturę i oficjalny logotyp. Wraz z kolejnymi zwycięstwami rośnie również ogólny poziom gracza – zdobyte wówczas punkty możemy wydawać na rozmaite ulepszenia.

Tryby gry

W przeciwieństwie do poprzedniczki, która oferowała jedynie kampanię dla pojedynczego gracza i lokalny tryb multiplayer, Super Mega Baseball 2 na platformie PS4, PC i XONE umożliwia wspólną zabawę przez Internet – różnorodne warianty rozgrywki pozwalają zarówno na współpracę, jak i na rywalizację pomiędzy graczami.

Kwestie techniczne

Podobnie jak pierwsza część serii, Super Mega Baseball 2 charakteryzuje się kreskówkową oprawą graficzną. Tym razem jednak deweloperzy postarali się o implementację tekstur w wyższej rozdzielczości i zaawansowanych efektów – w efekcie tytuł przypomina animacje studia Pixar, zachowując przy tym komiksowy, charakterystyczny dla oryginału, styl.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Super Mega Baseball 2

Klasyfikacja PEGI Super Mega Baseball 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Super Mega Baseball 2

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7 64-bit

Games with Gold w maju - m.in. Metal Gear Solid V The Phantom Pain i Vanquish
Games with Gold w maju - m.in. Metal Gear Solid V The Phantom Pain i Vanquish

wiadomość22 kwietnia 2018

Microsoft ujawnił gry na konsole Xbox One i Xbox 360, które otrzymają w maju abonenci Xbox Live Gold. Pogramy w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Vanquish, Sega Vintage Collection: Streets of Rage oraz Super Mega Baseball 2.

PC
PS4
XONE