Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4PS3
Okładka MLB: The Show 16 (PS4)
OkładkaMLB: The Show 16 (PS4)

MLB: The Show 16

Kolejna odsłona popularnego symulatora bejsbolowego, stworzona podobnie jak wszystkie ostatnie części cyklu przez studio Sony Computer Entertainment San Diego.

Sportowe | baseball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB: The Show 16 Premiera

29mar2016

PS4 PS3

MLB: The Show 16 na PS3 i PS4 to kolejna odsłona serii MLB: The Show, skupiającej się na zmaganiach baseballistów grających w amerykańskiej lidze Major League Baseball. Tytuł został stworzony przez studio SCE San Diego Studio, znane z poprzednich odsłon cyklu.

Mechanika

Główne założenia rozgrywki w MLB: The Show 16 na PS3 i PS4 nie odbiegają zbytnio od edycji z 2015 roku. W dalszym ciągu mamy więc do czynienia z grą sportową starającą się jak najdokładniej odwzorować zmagania w baseball. Oczywiście w nowej odsłonie deweloperzy zatroszczyli się o pewne urozmaicenia i nowości, w tym system ShowTime. Jest to swego rodzaju bullet time, pozwalający na chwilowe spowolnienie czasu, dzięki czemu możemy dokładniej uderzyć kijem w piłkę lub np. złapać ją wykonując efektownego „szczupaka”. Ponadto usprawniono tryb Road To The Show (tylko w wersji na PS4), a dzięki zmienionemu programowi treningowemu, odblokowujemy rozmaite perki przydające się podczas właściwiej zabawy.

Inne

MLB: The Show 16 zostało wydane w trzech wersjach. Oprócz standardowej wypuszczono także MVP Edition, zawierającą: metalowe opakowanie, 5,000 Stubs, 1 Sponsor Pack, 10 Standard Packs, 31 PS4 MLB Themed Avatars oraz 1 Opening Day Pack. Oprócz tego pojawiła się także Digital Deluxe Edition, w której można znaleźć: 11,000 Stubs, 1 Sponsor Pack, 20 Standard Packs, 31 PS4 MLB Themed Avatars i 3 Opening Day Packs.

Warto także wspomnieć, że na okładce gry pojawił się Josh Donaldson z zespołu Toronto Blue Jays.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI MLB: The Show 16

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
PS3