Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiPS2
Okładka MLB Power Pros (Wii)

MLB Power Pros

Niezbyt realistyczna zręcznościówka, podejmująca tematykę baseballu. Dowodzimy zabawnie wykonanymi zawodnikami, przystępując do wielu różnych rodzajów rozgrywek.

Sportowe | baseball

Okładka MLB Power Pros (Wii)

producent: Konami

wydawca: 2K Sports

data premiery gry:

1gru2007

PS2 Wii

MLB Power Pros jest niezbyt realistyczną grą sportową, podejmującą oczywiście tematykę baseballu. Jest to zarazem kolejny przedstawiciel cieszącej się ogromną popularnością w Japonii serii produktów. Power Pros jest pierwszym tytułem z prezentowanego cyklu, który zdecydowano się przygotować w wersji anglojęzycznej. W przeciwieństwie do wielu innych gier sportowych, w których stawia się przede wszystkim na dokładne ukazanie wszystkich zasad danego sportu, w Power Pros mamy do czynienia z zabawnie wykonanymi zawodnikami oraz bardzo uproszczonym sterowaniem. Możemy także liczyć na wykonywanie nie mających nic wspólnego z realizmem odbić, czy rzutów. Opisywana gra opracowana została przez koncern Konami i ukazała się na dwie platformy sprzętowe. Wersje na PS2 i Wii oferują bardzo zbliżony charakter rozgrywki. Różnice dotyczą jedynie kwestii sterowania.

Opisywany produkt posiada oczywiście pełną licencję tytułowej ligi baseballu (Major League Baseball), dzięki czemu możemy liczyć na obecność wszystkich drużyn, stadionów oraz zawodników. Jak już zostało powiedziane, ci ostatni ukazani zostali w zabawny sposób. Postaci zawodników w większym stopniu przypominają bohaterów kreskówek. Producent zadbał jednak o to żeby najsłynniejsi gracze baseballu wyróżniali się na tle reszty. Może to oznaczać nietypową fryzurę, czy inne szczególne cechy wyglądu. Gra opiera się przede wszystkim na dobrej zabawie. Dokładne poznanie zasad omawianego sportu nie jest więc wymagane. Zaledwie przy użyciu kilku przycisków wykonujemy efektowne ruchy, dzięki którym dowodzona przez nas drużyna może wyjść na prowadzenie.

MLB Power Pros wyróżnia się bardzo szerokim wachlarzem dostępnych trybów zabawy. W trybie Season Mode mamy do czynienia z pełnym sezonem, który rozgrywany jest oczywiście zgodnie z wyznaczonym schematem. Wcielamy się tu w postać menadżera wybranej przez siebie drużyny, próbując doprowadzić swoich podopiecznych do zdobycia najwyższego trofeum. Oprócz rozgrywek zajmujemy się także wykonywaniem wielu innych czynności – trenowaniem zawodników, zakupem lepszego wyposażenia, przeprowadzaniem transferów, czy dokonywaniem zakładów pieniężnych.

Drugim głównym trybem opisywanej gry jest Success Mode. Łączy on w sobie elementy gry sportowej oraz prostego RPG-a. Zajmujemy się tu wykonywaniem ściśle określonych zadań. Można też liczyć na obecność pełnoprawnego wątku fabularnego. Producent nie zapomniał o sympatykach rozgrywek multiplayer. Oprawa wizualna MLB Power Pros prezentuje stosunkowo niski poziom wykonania. Na uwagę zasługuje jednak dynamiczny charakter rozgrywki, zdecydowanie przewyższający większość gier o tej tematyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do MLB Power Pros

Wymagania wiekowe MLB Power Pros

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe MLB Power Pros

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8MB

PS2
Wii