Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PSPPS2PS3Wii
Okładka The BIGS (X360)
OkładkaThe BIGS (X360)

The BIGS

The BIGS to pozycja wydana przez znaną z wielu gier sportowych firmę 2K Sports. Jej opracowaniem zajęło się studio developerskie Blue Castle Games, a nad całością czuwał Daniel Brady, twórca serii MVP Baseball.

Sportowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The BIGS Premiera

25cze2007

PS2 PS3 X360 PSP Wii

The BIGS to pozycja wydana przez znaną z wielu gier sportowych firmę 2K Sports. Jej opracowaniem zajęło się studio developerskie Blue Castle Games, a nad całością czuwał Daniel Brady, twórca serii MVP Baseball. Pomysł na The BIGS jest prosty: twórcy nie mieli zamiaru stworzyć nudnego symulatora, wymagającego poznania skomplikowanych zasad baseballu. Zamiast tego postawili na dynamikę i chcieli, aby gracze mogli wczuć się w atmosferę panującą podczas meczu.

The BIGS charakteryzuje się więc szybką, zręcznościową akcją oraz przemyślaną, dopracowaną mechaniką rozgrywki. Wszystkie charakterystyczne elementy meczy baseballowych przedstawione są tak, aby dostarczyć jak najwięcej emocji. Łapanie piłki przelatującej nad murem, dramatyczne wślizgi, czy wspaniałe uderzenia „homerun” prezentowane są w formie efektownych animacji. Podczas meczy możemy nawet zbierać power-upy, które zwiększą moc naszych zagrań. Całość przedstawiona jest w zabawnej konwencji: na przykład mocno wybita kijem piłka w locie zamienia się w pocisk rakietowy.

Tryb kariery pozwala na wcielenie się w początkującego gracza baseballowego, którego musimy poddawać ciągłemu treningowi (wszelkie ćwiczenia zostały przedstawione w formie ciekawych mini-gierek). Najważniejsze jest rozgrywanie licznych meczy. Celem jest oczywiście zdobycie mistrzostwa. Sporo zabawy daje także zabawa w trybie multiplayer – w wersji na PS3 i X360 w potyczkach może brać udział do czterech podłączonych do sieci graczy.

Jeśli chodzi o oprawę wizualną, poza wspomnianymi efektami specjalnymi, twórcy dużą uwagę poświęcili jak najdokładniejszemu odwzorowaniu wizerunków prawdziwych graczy baseballowych. Znajdziemy tu wszystkich ważnych zawodników, którzy na co dzień biorą udział w zmaganiach MLB (Major League Baseball).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 4  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI The BIGS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

The BIGS Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
PS3
X360
PSP
Wii