Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PS3X360PSPWii
Okładka The BIGS (X360)

The BIGS

The BIGS to pozycja wydana przez znaną z wielu gier sportowych firmę 2K Sports. Jej opracowaniem zajęło się studio developerskie Blue Castle Games, a nad całością czuwał Daniel Brady, twórca serii MVP Baseball.

Sportowe

Okładka The BIGS (X360)

data premiery gry:

25cze2007

PS2 PS3 X360 PSP Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The BIGS to pozycja wydana przez znaną z wielu gier sportowych firmę 2K Sports. Jej opracowaniem zajęło się studio developerskie Blue Castle Games, a nad całością czuwał Daniel Brady, twórca serii MVP Baseball. Pomysł na The BIGS jest prosty: twórcy nie mieli zamiaru stworzyć nudnego symulatora, wymagającego poznania skomplikowanych zasad baseballu. Zamiast tego postawili na dynamikę i chcieli, aby gracze mogli wczuć się w atmosferę panującą podczas meczu.

The BIGS charakteryzuje się więc szybką, zręcznościową akcją oraz przemyślaną, dopracowaną mechaniką rozgrywki. Wszystkie charakterystyczne elementy meczy baseballowych przedstawione są tak, aby dostarczyć jak najwięcej emocji. Łapanie piłki przelatującej nad murem, dramatyczne wślizgi, czy wspaniałe uderzenia „homerun” prezentowane są w formie efektownych animacji. Podczas meczy możemy nawet zbierać power-upy, które zwiększą moc naszych zagrań. Całość przedstawiona jest w zabawnej konwencji: na przykład mocno wybita kijem piłka w locie zamienia się w pocisk rakietowy.

Tryb kariery pozwala na wcielenie się w początkującego gracza baseballowego, którego musimy poddawać ciągłemu treningowi (wszelkie ćwiczenia zostały przedstawione w formie ciekawych mini-gierek). Najważniejsze jest rozgrywanie licznych meczy. Celem jest oczywiście zdobycie mistrzostwa. Sporo zabawy daje także zabawa w trybie multiplayer – w wersji na PS3 i X360 w potyczkach może brać udział do czterech podłączonych do sieci graczy.

Jeśli chodzi o oprawę wizualną, poza wspomnianymi efektami specjalnymi, twórcy dużą uwagę poświęcili jak najdokładniejszemu odwzorowaniu wizerunków prawdziwych graczy baseballowych. Znajdziemy tu wszystkich ważnych zawodników, którzy na co dzień biorą udział w zmaganiach MLB (Major League Baseball).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 4  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do The BIGS

Klasyfikacja PEGI The BIGS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The BIGS

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 marca 2009)

wiadomość4 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Warhammer Online, czwartkowa premiera DLC do Burnout Paradise, milion dolarów dla Eda Boona i inne. Zapraszamy do lektury.

The BIGS w złocie
The BIGS w złocie

wiadomość22 czerwca 2007

The BIGS, czyli wydawana przez 2K Sports gra będąca innym spojrzeniem na symulatory baseballu, która stawia na akcję i dynamikę rozgrywki, osiągnęła właśnie status „złoty”, została zaaprobowana i wysłana do tłoczni, by 25 czerwca trafić do sklepów.

Szczegóły na temat gry The Bigs w wersji dla konsoli Wii oraz lista piosenek
Szczegóły na temat gry The Bigs w wersji dla konsoli Wii oraz lista piosenek

wiadomość1 czerwca 2007

Dokładnie tydzień temu przekazaliśmy Wam obszerne informacje odnośnie zapowiedzianej rok temu gry sportowej o nazwie The Bigs, dedykowanej konsolom PS2, PS3, X360, Wii i PSP. Jednak na tym nie koniec niespodzianek firmy 2K Sports, która ujawniła szczegóły na temat niniejszej pozycji w wersji dla konsoli Wii oraz zaprezentowała listę piosenek, mających towarzyszyć zabawie.

Więcej o The BIGS
Więcej o The BIGS

wiadomość25 kwietnia 2007

W zeszłym roku informowaliśmy o zapowiedzi nowej sportowej gry firmy 2K Sports o nazwie The BIGS. Tym razem na warsztat poszedł mało u nas popularny baseball. Firma ujawnia nowe informacje na jej temat, które niniejszym skrzętnie przedstawiamy. Premiera gry zapowiadana jest na lato 2007. The BIGS dostępna będzie na konsole Xbox 360, PS3, PS2, Wii i PSP.

The BIGS - nowe spojrzenie na baseball

wiadomość1 listopada 2006

Felietonista pewnego ogólnopolskiego dziennika przedstawił w miniony poniedziałek baseball jako grę, składającą się z samych przerw i kilkusekundowych akcji. Temu raczej mało dynamicznemu wizerunkowi sportu, szczególnie popularnego w Stanach Zjednoczonych i na Kubie, zaprzeczy zapewne nowa produkcja elektroniczno-rozrywkowa, zapowiedziana właśnie przez firmę 2K Sports.

PS2
PS3
X360
PSP
Wii