Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2XBOXGCNX360PSP
Okładka Major League Baseball 2K6 (XBOX)

Major League Baseball 2K6

MLB 2K6

Major League Baseball 2K6 jest kolejną wirtualną symulacja gry w baseball od firmy 2K Sports. Dzięki licencji, uzyskanej od profesjonalnej amerykańskiej ligi MLB, niniejszy produkt posiada oficjalne nazwy zespołów, graczy i boisk.

Sportowe | baseball

Okładka Major League Baseball 2K6 (XBOX)

producent: Kush Games

wydawca: 2K Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

3kwi2006

PS2 XBOX

11kwi2006

X360

24kwi2006

PSP

13cze2006

GCN

Major League Baseball 2K6 jest kolejną wirtualną symulacja gry w baseball od firmy 2K Sports. Dzięki licencji, uzyskanej od profesjonalnej amerykańskiej ligi MLB, niniejszy produkt posiada oficjalne nazwy zespołów, graczy i boisk. Wartą odnotowania innowacją jest specjalny system, dostępny podczas rozgrywania sezonu, zwany Inside Edge. Jest to swoista siatka wywiadowcza, dzięki której możemy kupić zebrane przez szpiegów raporty na temat innych zespołów, które zawierają informacje na temat słabych i mocnych stron, tendencji gry, a także poszczególnych zawodników.

Nowością jest także Swing Stick, czyli usprawnienie, które polepsza odbijanie piłki. W grze znajduje się oczywiście pełna gama zagrań z poprzednich odsłon, co w połączeniu z nowymi daje nam wspaniałe możliwości sterowania całą drużyną. Odbijanie, łapanie, bieg do bazy itp. - wszystko działa tak, jakbyśmy tego chcieli i wydaje się, że jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. Każdy z zawodników charakteryzuje się innymi statystykami i tak np. żeby biec używamy przycisku sprintu, ale po wciśnięciu nie wszyscy sportowcy biegną z równą prędkością. Różnice są naprawdę odczuwalne, co w przyjemny sposób podkreśla realizm.

Oprawa wizualna stoi na naprawdę wysokim poziomie. Przestrzenne modele baseballistów wykonano z dużą precyzją, ludzkie twarze wyglądają jak prawdziwe etc. Wszystkie tabele ze statystykami, pokazy stadionów czy doskonałe wstawki komentatorskie, za które odpowiada Joe Morgan i Jon Miller, są wykonane perfekcyjnie – dokładnie tak, jak w amerykańskiej telewizji. Powraca system VIP, za sprawą którego możemy oddać się pokusom zabawy online. Ciekawostką jest fakt, że powtórki akcji są zapisywane na dysk twardy i możemy je w dowolnym momencie obejrzeć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Major League Baseball 2K6

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Major League Baseball 2K6

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
THQ otworzyło nowe studio developerskie

wiadomość19 lipca 2006

THQ Inc. powołało do życia nowe studio developerskie zajmujące się tworzeniem gier na konsole nowej generacji. Studio nazywa się Incinerator i swoją siedzibę ma w mieście Carlsbad w Kalifornii.

Gry firmy 2K Sports doczekają się w przyszłości konwersji na Nintendo Wii
Gry firmy 2K Sports doczekają się w przyszłości konwersji na Nintendo Wii

wiadomość12 czerwca 2006

Produkowane przez firmę 2K Sports programy o tematyce sportowej, będą przygotowywane w niedalekiej przyszłości również z myślą o Nintendo Wii. Na pierwszy ogień najprawdopodobniej pójdzie cykl Major League Baseball 2K, który w tej chwili wydawany jest na niemal wszystkie, liczące się konsole.

Błędy gry Major League Baseball 2K6 w wersji na konsolę Xbox 360
Błędy gry Major League Baseball 2K6 w wersji na konsolę Xbox 360

wiadomość18 kwietnia 2006

Przedstawiciele firmy 2K Sports, która 11 kwietnia opublikowała na rynku najnowszą odsłonę cyklu Major League Baseball z myślą o nowym Xboksie, nie mogą zaliczyć jej premiery do szczególnie udanych. Użytkownicy konsoli narzekają na irytujący błąd gry, który w trakcie zabawy potrafi doprowadzić do zawieszenia się urządzenia.

PS2
XBOX
GCN
X360
PSP