Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOXPS2
Okładka Major League Baseball 2K5 (XBOX)

Major League Baseball 2K5

MLB 2K5

Baseball nie jest specjalnie popularną grą zespołową w Polsce. Jednak na kontynencie amerykańskim, który jest jednym z największych rynków gier konsolowych jest zupełnie inaczej. Tam baseball jest niezwykle lubiany i zbyt na produkcje tego rodzaju jest zapewniony.

Sportowe | baseball

Okładka Major League Baseball 2K5 (XBOX)

data premiery gry:

22lut2005

XBOX PS2

Baseball nie jest specjalnie popularną grą zespołową w Polsce. Jednak na kontynencie amerykańskim, który jest jednym z największych rynków gier konsolowych jest zupełnie inaczej. Tam baseball jest niezwykle lubiany i zbyt na produkcje tego rodzaju jest zapewniony. Co roku serwuje się nam kolejne coraz lepsze i bardziej dopracowane gry i nie inaczej jest tym razem. Kush Games wyprodukowało grę kontynuującą serię baseballowych sportówek pt. Major League Baseball 2k5.

Major League Baseball 2k5 jest wyprodukowany na licencji bardzo popularnego kanału sportowego- ESPN oraz zawodowej ligi baseballu amerykańskiego- MLB. To sprawia, iż będziemy mieć do czynienia wyłącznie z oryginalnymi nazwiskami graczy, trenerów, drużyn etc. oraz z profesjonalnym komentarzem sprawozdawców takich jak Jon Miller, Joe Morgan oraz Karl Ravech. System powtórek najlepszych zagrań również żywo przypomina ten jaki możemy zobaczyć na kanale ESPN.

Zasady w grze są proste i ogólny ich zarys poznajemy dosyć szybko nawet jeśli wcześniej nie mieliśmy styczności z baseballem. Krótko mówiąc- jeden rzuca piłkę, a drugi stara się ją odbić. Jeśli przez kilka prób mu się to nie uda, drużyny zamieniają się miejscami. Jednak jeśli odbije piłkę, zaczyna biec do jednej z baz, by być tam szybciej niż piłka z powrotem, w miejscu do którego zmierza. Jeśli gracz przebiegnie wszystkie cztery bazy i nie zostanie „wyautowany” zdobywa punkt. Istnieje również słynne „Home run ball”, czyli wybicie piłki w trybuny, które pozwala na swobodny bieg przez wszystkie bazy i bezproblemowe zdobycie punktu. Oczywiście zasady są dużo bardziej złożone, a to jest ich ogólny zarys.

W Major League Baseball 2k5 mamy możliwość zobaczyć masę nowych elementów takich jak zmiany w systemie sterowania (wyruszanie na naszą komendę zawodników ze swoich baz), mnóstwo statystyk i taktyk, dodatkowe ujęcia z kamer oraz oczywiście nowa grafika. Ta jest wykonana na zupełnie nowym enginie i pozwala wyświetlać jeszcze dokładniej stadiony, zawodników, animacje, a nawet efekty atmosferyczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Major League Baseball 2K5

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Major League Baseball 2K5

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Gry firmy 2K Sports doczekają się w przyszłości konwersji na Nintendo Wii
Gry firmy 2K Sports doczekają się w przyszłości konwersji na Nintendo Wii

wiadomość12 czerwca 2006

Produkowane przez firmę 2K Sports programy o tematyce sportowej, będą przygotowywane w niedalekiej przyszłości również z myślą o Nintendo Wii. Na pierwszy ogień najprawdopodobniej pójdzie cykl Major League Baseball 2K, który w tej chwili wydawany jest na niemal wszystkie, liczące się konsole.

XBOX
PS2