Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PSPWiiX360PS3
Okładka The BIGS 2 (PS2)
OkładkaThe BIGS 2 (PS2)

The BIGS 2

Amerykanie są zakochani w baseballu. The BIGS 2 to kolejna propozycja, dzięki której fani tego sportu mogą poświęcić swój wolny czas bawiąc się przy konsoli w to, co lubią najbardziej - miotanie i łapanie niewielkiej piłeczki.

Sportowe | baseball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The BIGS 2 Premiera

7lip2009

X360 PS3 PS2 Wii PSP

producent: Blue Castle Games wydawca: 2K Sports

The BIGS 2 to kontynuacja jednej z najlepszych gier traktujących o baseballu. Deweloper, firma Blue Castle, skupia swój produkt wokół zapierających dech momentów znanych z Major Leauge wzbogaconych o większa liczbę mini gier i nowe rozwiązania usprawniające system. Wszystko to w otoczce pełnej licencji, wiernego odwzorowania wizerunku i zachowania zawodników oraz zwiększonej dynamiki zabawy.

The BIGS 2 podtrzymuje arcade'ową tradycję poprzedniczki. Podczas rozgrywki nie ma mowy o drętwej atmosferze bądź nudnych meczach. Odpowiada za to autorski system, który wzorem innych pozycji spod szyldu 2K Games, balansuje na granicy symulatora i niezobowiązującej zabawy. Studio Blue Castle nie zapomniało przy tym o fanach realizmu. Tym razem głównym konsultantem tytułu oraz twarzą okładki został Prince Fiedler, jeden z najskuteczniejszych pałkarzy w historii.

Autorski system The BIGS 2 opiera się na dwóch najważniejszych aspektach baseballu: rozgrywkach o puchar i treningu. Pierwszy z nich to przede wszystkim efektowne zagrania i zacięta rywalizację do ostatnich sekund meczu. Każdy z zawodników dysponuje unikalnym zestawem zagrań, które podnoszą emocje podczas spotkania. Wślizgi, uderzenia home run i najbardziej dramatyczne chwyty prezentowane są za pomocą widowiskowych animacji, co stanowi cechę charakterystyczną produktu. By podnieść efektywność kierowanej drużyny należy zebrać określoną liczbę power-upów rozrzuconych po boisku.

Druga część zabawy polega na podnoszeniu kwalifikacji sterowanego przez nas zawodnika. Każda forma treningu przedstawiona jest za pomocą krótkich, acz wciągających mini-gier. Dodatkowym atutem The BIGS 2 jest dopracowany tryb multiplayer w którym gracze z całego świata mogą skonfrontować swoje umiejętności. Gra poprzez Internet bądź na podzielonym ekranie obsługuje maksimum 4 osoby jednocześnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI The BIGS 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

The BIGS 2 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
X360
PS3
PS2
Wii
PSP