Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka MLB 2K13 (X360)

MLB 2K13

MLB 2K13 to gra sportowa, stanowiąca symulację rozgrywek baseballowych.

Sportowe | baseball

Okładka MLB 2K13 (X360)

data premiery gry:

5mar2013

X360 PS3

MLB 2K13 jest dwunastą odsłoną cyklu symulacji baseballowych rozwijanego od 2001 roku (początkowo pod tytułem World Series Baseball) przez kalifornijskie studio Visual Concepts. Z uwagi na kończącą się umowę licencyjną z Major League Baseball tym razem wydawca – koncern Take-Two Interactive (właściciel 2K Sports) zdecydował się ograniczyć liczbę platform, na jakie zaadresowana została gra, do konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

Tytuł bazuje na rozwiązaniach znanych z wcześniejszych odsłon serii. Gracze ponownie mają okazję pokierować ulubionymi drużynami w rozgrywkach najważniejszych amerykańskich lig baseballowych, na czele z MLB.

Gra oferuje kilka wariantów zabawy, w tym tryb pełnego sezonu - MLB Today Season, w którym mecze rozgrywane są zgodnie z prawdziwym harmonogramem spotkań ligowych (realne i wirtualne mecze odbywają się w tym samym dniu). Gracze mogą sterować awatarami autentycznych zawodników, w tym gwiazd tego sportu, lub stworzyć od podstaw własnych baseballistów i zadbać o rozwój ich kariery.

Pod względem jakości oprawy wizualnej MLB 2K13 niewiele różni się od wcześniejszej gry z cyklu. Zmiany objęły przede wszystkim bardziej realistyczne i zróżnicowane animacje ruchu zawodników. Z myślą o fanach serii przyzwyczajonych do sterowania z wykorzystaniem analogowych wskaźników wprowadzono szereg poprawek w systemie Total Control Pitching & Hitting, dających graczom większą kontrolę nad poczynaniami wirtualnych miotaczy i pałkarzy. Tradycyjnie już nie zabrakło także rozbudowanego systemu statystyk zawodników oraz możliwości zmierzenia się z historycznymi osiągnięciami baseballowych legend.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MLB 2K13

odpowiednia dla każdego wieku

X360
PS3