Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PSV
Okładka MLB 12: The Show (PSV)
OkładkaMLB 12: The Show (PSV)

MLB 12: The Show

MLB 12: The Show to siódma odsłona popularnej, baseballowej serii rozwijanej przez deweloperów ze studia Sony Computer Entertainment San Diego. Tym razem twórcy postarali się o bardziej realistyczną fizykę w grze, czy szereg nowych animacji.

Sportowe | baseball | PlayStation Move | obraz w 3D | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB 12: The Show Premiera

6mar2012

PS3

27mar2012

PSV

Gry podobne do MLB 12: The Show

FIFA 14

Major League Baseball 2K11

FIFA Football

Wśród miłośników wirtualnego baseballu seria MLB: The Show cieszy się niesłabnącą popularnością. Zespół deweloperski ze studia SCE San Diego dokłada też starań, by kolejne części cyklu wnosiły odpowiednio dużo nowości. Pracując nad MLB 12: The Show twórcy postawili sobie za zadanie zwiększyć realizm i jednocześnie widowiskowość zabawy.

Za to pierwsze odpowiada m.in. nowa fizyka lotu piłki w grze. Dotyczy to w równym stopniu rzutów, odbić i zagrań w polu. Dzięki temu gracze mają większe pole do popisu np. nadając piłce nietypową rotację (miotacze), albo uderzając ją kijem pod rozmaitymi kątami (pałkarze). Zmiana korzystnie wpłynęła także na rozgrywkę w polu, która stała się bardziej emocjonująca (piłka potrafi np. odbić się od rękawicy przy próbie złapania).

Twórcy MLB 12: The Show zdecydowali się także na kolejne modyfikacje w systemie sterowania. Wirtualni miotacze, którym nie przypadło do gustu operowanie analogowymi gałkami kontrolera, mogą ponownie rzucać z wykorzystaniem tradycyjnych przycisków. Z kolei dla pałkarzy przewidziano zaawansowaną opcję „Zone Analog Batting”, dzięki czemu można spróbować odbić piłkę w określonym kierunku boiska.

Inne zmiany wprowadzone w MLB: 12 The Show to m.in. 500 nowych animacji z prezentacjami zawodników i zespołów, 300 nowych animacji związanych z grą miotacza, pałkarza lub zawodnika w polu, 150 dodatkowych sposobów odbicia, 75 nowych sposobów rzutu, 14 nowych sędziów, z których każdy posiada własną osobowość.

Jak zwykle gracze mogą wybierać spośród kilku wariantów rozgrywki, w tym tryb karieri - „Road to the Show” i zręcznościowy „Home Run Derby”. Pojawiło się również kilka nowych opcji treningu, jak chociażby ćwiczenie wbiegania na bazę i zagrań w polu.

Warto zauważyć, że wersje MLB 12: The Show adresowane na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita są w pełni kompatybilne. Oznacza to na przykład możliwość umieszczenia zapisu stanu rozgrywki w chmurze, a następnie wczytania go na innym alternatywnym urządzeniu i dokończenia zabawy (warunkiem jest jednak posiadanie obu wersji gry).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe MLB 12: The Show: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
PSV