Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PS2PSP
Okładka MLB 10 The Show (PS3)
OkładkaMLB 10 The Show (PS3)

MLB 10 The Show

Kolejna odsłona symulatora baseballu przeznaczonego dla konsol firmy Sony. Autorzy w pełni wykorzystali licencję Ligii MLB, dzięki czemu dostajemy wszystkie drużyny, zawodników i stadiony znane z prawdziwych rozgrywek.

Sportowe | baseball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB 10 The Show to kolejna odsłona popularnego symulatora gry w baseball, stworzona przez doświadczone studio Sony Computer Entertainment, dla którego jest to już piąta próba oddania ducha tego sportu. Autorzy konsekwentnie wprowadzają kolejne nowości i usprawnienia czyniąc rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną.

W MLB 10 powraca tryb Home Run Derby. Jest on teraz dostępny w trakcie trybów Season, Franchise i przed rozpoczęciem All-Star Game, a także poza sezonem. W tym ostatnim przypadku gracz nie tylko może wcielić się we współczesne gwiazdy baseballa, ale także wybierać spośród legendarnych zawodników, takich jak Babe Ruth czy Lou Gehrig.

Nowości nie zabrakło również w dobrze znanym trybie The Road to the Show (wersja 4.0), w którym możemy teraz pokierować karierą łapacza. Oprócz tego nowością w MLB 10 jest wspomniany wyżej tryb All-Star, który pozwala na rozgranie między sezonami pokazowej gry, w której udział wezmą perspektywiczni zawodnicy z ligi amerykańskiej i gracze reprezentujący „resztę świata”.

W sumie w MLB 10 The Show gracz otrzymuje do wyboru sześć trybów rozgrywki: Franchise, Season, Road to the Show, Manager Mode (zarządzanie drużyną), Rivalry (rozegranie trwającego cały sezon pojedynku pomiędzy dwoma drużynami) oraz Home Run Derby. Do tego twórcy dodali jeszcze jedenaście nowych boisk, w tym pięć należących do zespołów z pierwszej ligi.

Oprawa graficzna MLB 10 The Show, podobnie jak w poprzednich odsłonach stoi na wysokim poziomie. Animacje zawodników są realistyczne, a modele, stroje i stadiony zostały wykonane z dużą dbałością o szczegóły. Ponadto, te ostatnie wzbogacono o nowe, charakterystyczne dla danego miejsca i otoczenia detale. W praktyce oznacza to na przykład, że grając mecz na Petro Park w San Diego, nad którym znajduje się korytarz przelotowy, gracz może od czasu do czasu zauważyć przecinający niebo samolot.

W MLB 10 tłumy kibiców reagują bardziej żywiołowo niż w poprzedniej odsłonie, a doping dopasowany jest do konkretnych zagrań i zachowań zawodników znajdujących się na placu gry. Poza dbałością o szczegóły twórcy nie zapomnieli także o efektach oświetlenia, zmianach pory dnia i warunków pogodowych, które mają wpływ na wygląd boiska a także na samą rozgrywkę. Graficy z SCE dodali również pokaźny zestaw nowych animacji i ujęć kamery.

Mechanika gry w nie zmieniła się znacząco w stosunku do poprzedniej odsłony. Zarówno fizyka odbijania piłki, jak i sterowanie podczas gry w polu wyglądają podobnie. Co ciekawe, po każdej serii odbić gracz otrzymuje zestaw krótkich wskazówek mówiących o tym co zrobił źle i w jaki sposób powinien był wykonać zamach.

Twórcy nie zapomnieli także o trybie multiplayer, w którym gracze mogą rywalizować podczas rozgrywanego za pośrednictwem sieci pełnego sezonu ligowego, a także przeglądać historię swoich występów wraz ze szczegółowymi statystykami.

Fani baseballa znajdą w MLB 10 The Show także nowy edytor filmowy o nazwie Movie Maker, pozwalający na zapisanie 10 różnych powtórek oraz montaż i dzielenie się efektami swojej pracy oniline z innymi graczami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe MLB 10 The Show: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
PS2
PSP