Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PS2PSP
Okładka MLB '08: The Show (PS3)

MLB '08: The Show

MLB 08: The Show to gra sportowa, która skupia się na rozgrywkach baseballowych. Tytuł ten jest jedyną liczącą się pozycją na rynku o tej tematyce.

Sportowe | baseball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka MLB '08: The Show (PS3)

data premiery gry:

4mar2008

PS3 PS2 PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB 08: The Show to gra sportowa, koncentrująca się na rozgrywkach baseballowych. Najnowsza edycja produktu znacznie rozwija te elementy, które były zawarte we wcześniejszych odsłonach cyklu. Za tytuł w całości odpowiedzialne jest Sony Computer Entertainment.

Opisywana produkcja to symulator gry w baseball, w którym kontrolujemy zarówno zawodników jak i trenera zespołu. Gra oferuje nam możliwość zabawy w obronie w roli pałkarza lub w ataku. W tym drugim wariancie wcielamy się w miotacza i otrzymujemy wiele dodatkowych możliwości, takich jak definiowanie, czy piłka ma być podkręcona, szybka etc. Ponadto, dostajemy więcej opcji menażerskich, dzięki którym mamy lepszy wpływ na naszych sportowców. Natomiast w trybie kariery dodano nowe cele i zadania do osiągnięcia, co czyni rozgrywkę o wiele bardziej wciągającą.

Fani sportu z pewnością ucieszą się na wieść, że grę wzbogacono o multum różnorakich statystyk, opisujących zarówno pałkarzy jak i miotaczy. Mamy do nich dostęp podczas meczów oraz pomiędzy nimi. Innowacją jest też zaimplementowany Replay Vault, za pomocą którego możemy dokładnie obejrzeć każdy fragment spotkania pod dowolnym kątem. Warto dodać, że SI przez cały sezon śledzi poczynania naszych podopiecznych. Gdy któryś z nich popisze się lepszą skutecznością niż ma to zapisane w swoich statystykach z zeszłych sezonów, zostaniemy nagrodzeni. W MLB 08: The Show występują wszystkie znane tryby, między innymi Season, Franchise czy Road to the Show. Nie zabrakło opcji edytora, który pozwala nam na stworzenie wirtualnego baseballisty i wcielenie go do drużyny.

Grafika została poprawiona w stosunku do zeszłorocznych części serii. Modele zawodników poruszających się po boisku zostały wykonane starannie. Widać również, że podczas projektowania stadionów twórcy dążyli do jak największego realizmu. Gra posiada też tryb multiplayer. Dzięki opcji SportsConnect Online User Tracking (w skrócie SCOUT) możemy przechowywać nasze dane na serwerze gry, tym samym łatwiej znajdziemy innych ludzi chętnych do rozegrania szybkiego meczu. Jakby tego było mało, po podłączeniu do serwerów MLB Live na bieżąco jesteśmy informowani o przebiegu prawdziwej, rzeczywistej ligi baseballowej.

Miłym dodatkiem jest możliwość importowania z dysku twardego naszych ulubionych kawałków muzycznych, które będą przygrywać w menu głównym. Również zapisywanie stanu gry w dowolnym momencie powinno zadowolić każdego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MLB '08: The Show

odpowiednia dla każdego wieku

MLB 08: The Show w produkcji
MLB 08: The Show w produkcji

wiadomość12 grudnia 2007

Korporacja Sony Computer Entertainment podała do wiadomości, że pracuje nad kolejną odsłoną symulacji baseballa, grą MLB 08: The Show. Tytuł, którzy przygotowywany jest przez studio w San Diego, ukaże się wiosną przyszłego roku. Gra zostanie wydana na platformach wyłącznie jednego producenta

PS3
PS2
PSP