Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSPPS2PS3WiiX360
Okładka Major League Baseball 2K8 (PSP)
OkładkaMajor League Baseball 2K8 (PSP)

Major League Baseball 2K8

MLB 2K8

Kolejna odsłona popularnego symulatora baseballu. Edycja 2K8 oferuje między innymi poprawiony pitching, uproszczenia w zdobywaniu baz oraz opcję kolekcjonowania kart zawodników.

Sportowe | baseball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Major League Baseball 2K8 Premiera

4mar2008

PS2 PS3 Wii X360 PSP

producent: 2K Sports wydawca: 2K Sports Strona oficjalna

Gry podobne do Major League Baseball 2K8

NBA 06

Major League Baseball 2K11

MLB '07: The Show

Major League Baseball 2K8 to kolejna odsłona popularnej serii, podejmującej tematykę zawodowego baseballa. Podobnie jak poprzedniczki, gra ukazała się pod szyldem 2K Sports.

Jedną z największych atrakcji Major League Baseball 2K8 jest licencja tytułowej organizacji, czyli największej światowej ligi baseballa, obejmującej swym zasięgiem obszar Stanów Zjednoczonych. W grze pojawia się około dziewięćdziesiąt mini-lig, a zawody rozgrywane są na ponad dwudziestu dokładnie odwzorowanych stadionach. Producent zadbał o aktualność składów zespołów.

Najpoważniejsze zmiany zawarte w edycji 2K8 objęły przede wszystkim mechanizm odpowiedzialny za rzucanie piłki, czyli tzw. pitching. Gracz dysponuje teraz zdecydowanie większą swobodą działania, albowiem jest w stanie wybrać między innymi siłę uderzenia, a także zadbać o to, żeby tor lotu piłki był zgodny z jego oczekiwaniami. Precyzja rzutów w dużym stopniu uzależniona jest też jednak od pobocznych czynników, takich jak chociażby siła czy kierunek wiatru. Zmiany objęły również system zdobywania kolejnych baz przez zawodników. Proces ten cechuje się teraz bardziej przejrzystymi zasadami. Producent poprawił algorytmy sztucznej inteligencji, dzięki czemu komputerowi zawodnicy lepiej reagują na poczynania gracza.

Major League Baseball 2K8 ma do zaoferowania standardowy dla tego typu produkcji wachlarz trybów rozgrywki, wśród których nie zabrakło zarówno pojedynczych zawodów, jak i starć ligowych. Wzorem wcześniej wydanych tytułów z tej serii, gracz może także wcielić się w postać osoby zarządzającej finansami klubu. Opisywana gra zawiera ponadto pełnoprawny tryb multiplayer, oferujący opcję zmagań z innymi sympatykami tytułowej dyscypliny.

Oprawa wizualna Major League Baseball 2K8 prezentuje zbliżony poziom wykonania do edycji 2K7. Producent zadbał o dodanie nowych animacji zawodników, obejmujących nie tylko stałe fragmenty gry, ale i na przykład reakcje na zdobywane przez drużynę punkty. Nie zabrakło profesjonalnej ścieżki dźwiękowej oraz komentarza w wykonaniu Jona Millera oraz Joe Morgana. Miłośników baseballa zainteresuje też zapewne opcja kolekcjonowania kart zawodników. Obiektami tymi można następnie wymieniać się ze znajomymi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Wymagania wiekowe Major League Baseball 2K8: Odpowiednia dla każdego wieku.

Major League Baseball 2K8 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32MB
PS2
PS3
Wii
X360
PSP