Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCX360PS3PS2WiiPSPNDS
Okładka Major League Baseball 2K11 (PC)

Major League Baseball 2K11

MLB 2K11

Major League Baseball 2K11 jest dziesiątą odsłoną cyklu symulacji ulubionego sportu Amerykanów, wydawanego przez firmę 2K Games.

Symulacje | baseball

Okładka Major League Baseball 2K11 (PC)

data premiery gry:

8mar2011

PC X360 PS3 PS2 Wii PSP NDS

Od 2004 roku firma 2K Games wydaje multiplatformową serię baseballowych symulatorów. Major League Baseball 2K11 to już dziesiąte podejście studia Visual Concepts do tematu. Projektując nową odsłonę cyklu kalifornijski deweloper postanowił skorzystać z wcześniejszych doświadczeń, jeszcze bardziej podnosząc poziom realizmu wirtualnych rozgrywek, a także wprowadzając istotne zmiany w oprawie wizualnej, dzięki którym gracze mogą oglądać mecze do złudzenia przypominające transmisje telewizyjne.

Major League Baseball 2K11 korzysta z oficjalnej licencji najważniejszej amerykańskiej ligi baseballowej. W grze pojawiają się więc nazwy 30 istniejących zespołów, nazwiska prawdziwych zawodników, a także wiernie odwzorowane sportowe areny, na których toczą się zmagania. Modele najlepszych zawodników w grze odwzorowane zostały z dużą starannością zarówno pod względem wyglądu fizycznego jak i posiadanych umiejętności.

Rozgrywki przebiegają zgodnie z zasadami MLB. W grze wykorzystano szereg elementów znanych z wcześniejszych odsłon serii, jak systemy Total Control Pitching i Total Control Hitting. Zostały one jednak wzbogacone o nowe opcje, uwzględniające chociażby prawdopodobieństwo nieudanego rzutu lub odbicia, zgodne z indywidualnymi statystykami każdego zawodnika. Nowością w cyklu jest także Dynamic Player Ratings. Mechanizm ten na bieżąco zmienia parametry poszczególnych baseballistów adekwatnie do tego, jak radzą sobie na boisku.

Oprawa graficzna Major League Baseball 2K11 stoi na wysokim poziomie. Większość animacji stworzona została z wykorzystaniem technologii motion-capture. Twórcy gry zadbali o bardzo widowiskowe ujęcia rzutów, odbić i lotu piłki. Wprowadzono także nowy tryb pracy kamery, który pozwala śledzić akcję z tej samej perspektywy, z jakiej pokazywana jest zwykle w transmisjach telewizyjnych.

Dla fanów baseballu przewidziano kilka wariantów zabawy. Poza opcją wcielenia się w jednego z gwiazdorów MLB, gracze mogą stworzyć także własnych zawodników i pokierować ich karierami. W MLB 2K11 zagrać można zarówno w trybie solowym, jak i z żywymi przeciwnikami za pośrednictwem sieci Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Major League Baseball 2K11

Wymagania wiekowe Major League Baseball 2K11

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Major League Baseball 2K11

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
PS2
Wii
PSP
NDS