Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDSPS2Wii
Okładka MLB Power Pros 2008 (NDS)
OkładkaMLB Power Pros 2008 (NDS)

MLB Power Pros 2008

Kontynuacja zabawnej gry sportowej, podejmującej tematykę baseballa. Na uwagę zasługuje spore zróżnicowanie trybów zabawy, obejmujące między innymi rozgrywki ligowe czy dwa tryby fabularne.

Sportowe | baseball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB Power Pros 2008 Premiera

30lip2008

PS2 Wii

30wrz2008

NDS

producent: Konami wydawca: 2K Sports

Gry podobne do MLB Power Pros 2008

Wiffle Ball

Backyard Baseball 10

Major League Baseball 2K10

Oficjalna kontynuacja gry MLB Power Pros, która swoją premierę miała pod koniec 2007 roku. Sequel w znacznym stopniu wzorowany jest na swoim pierwowzorze, wzbogacając rozgrywkę jedynie o kilka nowych elementów. Za opracowanie edycji 08 ponownie odpowiedzialna jest firma Konami.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, mamy do czynienia z grą sportową, podejmującą tematykę baseballu. Rozgrywki prezentowane są w komiczny sposób, co można zaobserwować zarówno na przykładzie zabawnie wykonanych zawodników, jak i bardzo uproszczonego sterowania. Mimo wszystko, omawiany produkt posiada pełną licencję tytułowej ligi (Major League Baseball), co pozwoliło na zawarcie w grze aktualnych drużyn oraz stadionów, na których prowadzone są rozgrywki.

Wersja 08 wyróżnia się między innymi za sprawą bogatego wachlarza dostępnych trybów zabawy. Są to między innymi Practice (trening), Exhibition (pojedyncza gra), League (rozgrywki ligowe), Home Run Challenge (wyzwania ze ściśle ustalonymi celami) czy Dream Mode (starcia „drużyn marzeń”). Oprócz tego można zdecydować się na pełnoprawny multiplayer.

Jednym z głównych trybów gry w dalszym ciągu jest Season Mode, dzięki któremu gracz ma okazję poprowadzenia swojej drużyny w całym sezonie ligowych rozgrywek. Oprócz bezpośredniego sterowania zawodnikami przejmuje się tu też obowiązki szefa drużyny. Oznacza to między innymi możliwość rekrutowania i wyszukiwania nowych talentów, zarządzania finansami czy dokonywania zmian w wyposażeniu. Celem rozgrywki jest naturalnie zdobycie tytułu mistrzowskiego.

W opisywanej grze zawarto znany z poprzedniej edycji serii tryb o nazwie Success Mode, łączący w sobie elementy gry sportowej oraz prostego RPG-a. Przejmując kontrolę nad niedoświadczonymi zawodnikami uczestniczy się tu w serii scenariuszy, mających na celu udzieleniu im wsparcia w dotarciu na sam szczyt sportowej kariery. Równolegle należy też zajmować się rozwiązywaniem ich problemów życiowych celem podtrzymania wysoki poziomu ich morale. Drugim „fabularnym” trybem MLB Power Pros 2008 jest MLB Life Mode. W tym przypadku przejmuje się kontrolę wyłącznie nad jedną postacią, śledząc rozwój jej kariery na przełomie kolejnych sezonów. Zabawa trwa tu około dwudziestu lat czasu gry. Oprócz dbania o rozwój umiejętności swojego podopiecznego można się też zajmować obserwacją jego życia codziennego.

Drobnych zmian doczekało się sterowanie (m.in. usprawnienia wybranych działań defensywnych). Autorzy zmodyfikowali ponadto fizykę toru lotu piłki. Oprawa wizualna prezentuje zbliżony poziom wykonania do swojego poprzednika. Podobnie jak w przypadku pierwszej części serii, bardziej znani zawodnicy wyróżniają się w jakiś sposób (fryzura, charakterystyczne gesty itp.) na tle swoich kolegów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Wymagania wiekowe MLB Power Pros 2008: Odpowiednia dla każdego wieku.

MLB Power Pros 2008 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PS2
Wii
NDS