Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweSwitchPS4PS5XONEXSX
Okładka MLB: The Show 23 (PS4)
OkładkaMLB: The Show 23 (PS4)

MLB: The Show 23

Osiemnasta odsłona sportowego cyklu opartego na licencji amerykańskiej ligi bejsbolowej. MLB: The Show 23 pozwala zarówno na bezpośredni udział w meczach, jak i zarządzanie drużyną. Twórcy umożliwili również międzyplatformową rozgrywkę.

Sportowe | baseball | sieciowe | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB: The Show 23 Premiera

28mar2023

PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gry podobne do MLB: The Show 23

MLB: The Show 22

Super Mega Baseball 4

MLB: The Show 20

MLB: The Show 23 to osiemnasta odsłona cyklu sportowych symulatorów opartych na amerykańskiej lidze bejsbolowej MLB (Major League Baseball). Produkcja została stworzona z myślą o konsolach ósmej i dziewiątej generacji – oferuje opcję cross-play oraz możliwość przenoszenia zapisanych stanów gry między platformami.

Tytuł opracowali deweloperzy z San Diego Studio, zespołu będącego częścią firmy Sony Interactive Entertainment.

Mechanika

W kolejnej odsłonie popularnych symulatorów możemy wziąć bezpośredni udział w zmaganiach i wykorzystać charakterystyczne cechy najlepszych bejsbolistów, by osiągnąć przewagę w meczu. Dzięki opcji dostosowania poziomu trudności, sami podejmujemy decyzję, jak bardzo realistyczne i wymagające będą kolejne starcia.

Miłośnicy statystyk oraz ustalania własnej taktyki skorzystają z możliwości zarządzania drużyną między rozgrywkami. Twórcy oddali do naszej dyspozycji prawdziwe zespoły, zawodników oraz stadiony znane z MLB. Produkcja pozwala też na tworzenie własnych bejsbolistów.

Tryby gry

Wzorem poprzednich osłon cyklu MLB: The Show, w tej części także znajdziemy opcje zabawy dla pojedynczego gracza, jak również tryby kooperacyjny i wieloosobowy.

W MLB: The Show 23 obecna jest kampania fabularna stworzona wspólnie z The Negro Leagues Baseball Museum, która upamiętnia zawodników afroamerykańskiej ligi powstałej w Stanach Zjednoczonych w czasach segregacji rasowej. Scenariusze umożliwiają wzięcie udziału w najważniejszych meczach w karierze 23 zawodników, w tym Hiltona Smitha, Leroya „Satchela” Paige'a, Hanka Thompsona czy Johna Donaldsona. Wraz z The Negro Leagues w produkcji zadebiutowały historyczne stadiony, w tym Muehlebach Field, Comiskey Park oraz Bush Stadium.

W grze ponownie pojawia się tryb Diamond Dynasty nastawiony na zbieranie kart bejsbolistów i tworzenie unikalnej drużyny. Wśród dostępnych sportowców występują zarówno obecni zawodnicy MLB, jak i największe gwiazdy w historii amerykańskiej ligi.

Kwestie techniczne

MLB: The Show 23 w edycji przeznaczonej dziewiątej generacji konsol wprowadza szereg usprawnień technologicznych, w tym płynne działanie w 60 klatkach na sekundę czy rozdzielczość w jakości 4K. Użytkownicy platform PS5 oraz Xbox Series X/S mogą również skorzystać z trybu Stadium Creator, pozwalającego na tworzenie własnych obiektów przeznaczonych do meczów bejsbolowych.

Ostatnia modyfikacja 26 lutego 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe MLB: The Show 23: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PS5
XONE
XSX
Switch