Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4
Okładka MLB: The Show 17 (PS4)
OkładkaMLB: The Show 17 (PS4)

MLB: The Show 17 PS4

Dwunasta odsłona serii symulatorów baseballa, tworzonej na konsole z rodziny PlayStation przez studio SIE San Diego.

Sportowe | baseball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MLB: The Show 17 Premiera PS4

28marca2017

PSN

28marca2017

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MLB: The Show 17 na konsoli PlayStation 4 to dwunasta odsłona serii baseballowych symulatorów stworzonych przez firmę Sony oraz studio SIE San Diego (wcześniej SCE San Diego). Produkcje z cyklu, który narodził się w 2005 roku na PlayStation 2, korzystają z licencji amerykańskiej ligi Major League Baseball, gwarantującej deweloperom oficjalną listę wchodzących w jej skład drużyn ze Stanów Zjednoczonych i Kanady wraz z ich zawodnikami. MLB: The Show 17 to pierwszy reprezentant marki, który od samego początku był tworzony wyłącznie z myślą o PlayStation 4, w przeciwieństwie do poprzednich lat gra nie została bowiem wydana na PlayStation 3 lub PS Vicie.

Mechanika

Założenia MLB: The Show 17 nie uległy żadnym istotnym zmianom w porównaniu do poprzedniej edycji tytułu. Gracze mają do czynienia z kompleksowym symulatorem baseballa wzbogaconym o liczne elementy menedżerskie. Twórcy nie zmodyfikowali modelu sterowania oraz rozgrywki, tradycyjnie wprowadzili jednak pewne nowości związane z przebiegiem zabawy i jej szczegółami technicznymi, takimi jak zachowanie się piłki czy sposób przedstawiania statystyk zawodników.

Tryby gry

MLB: The Show 17 oferuje bogaty wybór trybów gry, począwszy od pojedynczych meczów do całych sezonów. W kampanii gracze kierują wybraną przez siebie drużyną. Bawimy się nie tylko na stadionach, ale także decydujemy o wyborze poszczególnych zawodników, ich treningu oraz transferach. Jak w poprzednich latach, statystyki baseballistów modyfikowane są za pośrednictwem internetu, w zależności od ich występów w trakcie trwania sezonu 2017/18 MLB. Największą nowością w produkcji jest tryb Retro, nawiązujący do baseballowych produkcji z 8 i 16 bitowych konsol. Oferuje on drastycznie uproszczony i zręcznościowy model gry, wzbogacony o nowy interfejs oraz ścieżkę dźwiękową. Jak zwykle MLB: The Show 17 posiada także możliwość rozgrywek wieloosobowych.

Kwestie techniczne

Dzięki porzuceniu platform poprzedniej generacji deweloperzy mogli skupić się na dalszym udoskonalaniu oprawy audiowizualnej, poprawie animacji, modeli postaci oraz efektów specjalnych. Posiadacze konsol PlayStation 4 Pro mogą liczyć również na dodatkowe fajerwerki graficzne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MLB: The Show 17

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.