Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2015, 20:10

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Rise of the Tomb Raider na PC i PS4 w przyszłym roku

Jak wynika z informacji udzielonych przez firmę Square Enix, gra Rise of the Tomb Raider ukaże się w przyszłym roku zarówno na komputerach osobistych, jak i konsoli PlayStation 4.

Rise of the Tomb Raider zadebiutuje na PC i PS4 w 2016 roku. - Rise of the Tomb Raider na PC i PS4 w przyszłym roku - wiadomość - 2015-07-23
Rise of the Tomb Raider zadebiutuje na PC i PS4 w 2016 roku.

Jak wynika z informacji udzielonych dzisiaj przez firmę Square Enix, gra Rise of the Tomb Raider – druga odsłona zrestartowanej przeszło dwa lata temu serii Tomb Raider – zadebiutuje na komputerach osobistych (w wersji dla Windows 10 i dla Steama) na początku przyszłego roku. Użytkownicy konsoli PlayStation 4 będą musieli poczekać zdecydowanie dłużej, a dokładniej do okresu okołoświątecznego 2016 roku, gdyż konsolowy Rise of the Tomb Raider objęty jest roczną ekskluzywnością dla platform Microsoftu, tj. Xboksa One i Xboksa 360, od momentu premiery, która odbędzie się 10 listopada. Na dokładne daty wydania i – co najważniejsze – wymagania sprzętowe wersji pecetowej przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać.

Choć Rise of the Tomb Raider zapowiedziano podczas ubiegłorocznych targów E3 w Los Angeles prezentacją dość enigmatycznego zwiastuna filmowego, to szczegóły dotyczące samej gry zaczęły się pojawiać dopiero na początku bieżącego roku. Pierwszy zapis rozgrywki zaprezentowano podczas konferencji firmy Microsoft na tegorocznej edycji wyżej wspomnianej imprezy branżowej. Rzeczony materiał w rozszerzonej wersji można obejrzeć poniżej.