Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 21:26

Rise of the Tomb Raider – zapowiedziano kontynuację Tomb Raidera

Konferencja Microsoftu stała się okazją do oficjalnej zapowiedzi gry Rise of the Tomb Raider – kontynuacji Tomb Raidera z 2013 roku. Gra utrzyma styl poprzedniczki, tym razem zabierając nas w różne zakątki globu i pozwalając na eksplorację większych obszarów. Tytuł jest tworzony przez studio Crystal Dynamics z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi jesienią 2015 roku.

Firma Microsoft podczas swojej konferencji otrzymała także okazję do dokonania jednej z najważniejszych zapowiedzi, jakich spodziewaliśmy się po tegorocznych targach E3. Mowa tu o anonsie gry Rise of the Tomb Raider, czyli kontynuacji Tomb Raidera z 2013 roku. Ponownie mamy do czynienia z dziełem studia Crystal Dynamics, będącym brutalną grą akcji z silnymi aspektami survivalowymi. Nowa odsłona będzie kontynuowała historię rozpoczętą w „jedynce”, prezentując dalszą ewolucję Lary Croft. Tym razem zostaniemy zabrani w różne zakątki globu, a suma obszarów, które zwiedzimy, będzie około trzykrotnie większa niż tereny oglądane poprzednio – oznacza to, że zobaczymy więcej otwartych przestrzeni, a rozgrywka położy większy nacisk na eksplorację, zwłaszcza grobowców i katakumb, czyli bardziej dla serii kanonicznych lokacji.

Na deser mamy pierwszy zwiastun gry – widoczny na samej górze. Nie znamy jeszcze pełnej listy platform sprzętowych, z myślą o których powstaje Rise of the Tomb Raider – na pewno otrzymają go posiadacze Xboksa One, bardzo prawdopodobne są także wersje na pecety i PlayStation 4. Tytuł trafi na rynek jesienią 2015 roku.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej