Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 21:26

autor: Draug

Rise of the Tomb Raider – zapowiedziano kontynuację Tomb Raidera

Konferencja Microsoftu stała się okazją do oficjalnej zapowiedzi gry Rise of the Tomb Raider – kontynuacji Tomb Raidera z 2013 roku. Gra utrzyma styl poprzedniczki, tym razem zabierając nas w różne zakątki globu i pozwalając na eksplorację większych obszarów. Tytuł jest tworzony przez studio Crystal Dynamics z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi jesienią 2015 roku.

Firma Microsoft podczas swojej konferencji otrzymała także okazję do dokonania jednej z najważniejszych zapowiedzi, jakich spodziewaliśmy się po tegorocznych targach E3. Mowa tu o anonsie gry Rise of the Tomb Raider, czyli kontynuacji Tomb Raidera z 2013 roku. Ponownie mamy do czynienia z dziełem studia Crystal Dynamics, będącym brutalną grą akcji z silnymi aspektami survivalowymi. Nowa odsłona będzie kontynuowała historię rozpoczętą w „jedynce”, prezentując dalszą ewolucję Lary Croft. Tym razem zostaniemy zabrani w różne zakątki globu, a suma obszarów, które zwiedzimy, będzie około trzykrotnie większa niż tereny oglądane poprzednio – oznacza to, że zobaczymy więcej otwartych przestrzeni, a rozgrywka położy większy nacisk na eksplorację, zwłaszcza grobowców i katakumb, czyli bardziej dla serii kanonicznych lokacji.

Na deser mamy pierwszy zwiastun gry – widoczny na samej górze. Nie znamy jeszcze pełnej listy platform sprzętowych, z myślą o których powstaje Rise of the Tomb Raider – na pewno otrzymają go posiadacze Xboksa One, bardzo prawdopodobne są także wersje na pecety i PlayStation 4. Tytuł trafi na rynek jesienią 2015 roku.