Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2014, 11:18

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tomb Raider - sprzedano 6,5 mln egzemplarzy

Firmie Square Enix udało się sprzedać 6,5 mln egzemplarzy Tomb Raidera z 2013 roku. W marcu bieżącego roku twórcy wypowiadali się, że do końca tego samego miesiąca tytuł znajdzie 6 mln klientów, ale jak widać projekt cały czas cieszy się popularnością i utrzymuje wysokie tempo sprzedaży.

Tomb Raider - sprzedano 6,5 mln egzemplarzy - ilustracja #1

Firma Square Enix ujawniła sprzedaż gry Tomb Raider z 2013 roku. Przy okazji oficjalnej zapowiedzi Rise of the Tomb Raider, w opisie marki na dole niniejszej wiadomości prasowej, stwierdzono, że: „Wydany 5 marca 2013 roku Tomb Raider otrzymał ponad 70 nominacji do nagród „Best of” i jest najszybciej sprzedającą się grą w historii serii, z ponad 6,5 mln sprzedanych egzemplarzy”. Tytuł zaczął przynosić zyski dopiero pod koniec 2013 roku, a na początku marca bieżącego roku ujawniono, że do końca tego samego miesiąca osiągnie wynik 6 milionów sprzedanych kopii. Jak widać cel został zrealizowany i w kolejnych miesiącach gra znalazła jeszcze więcej nabywców.

Tomb Raider w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Deweloper: Crystal Dynamics
  • Platformy sprzętowe: PS3, PS4, X360, XOne, PC
  • Premiera: 5 marca 2013 roku (starsze konsole i PC) oraz 28 stycznia 2014 (next-geny)

Produkcja okazała się więc wielkim sukcesem, jednak na początku wcale nie było tak różowo. Po około trzech tygodniach sprzedaży tytuł mógł się pochwalić 3,4 mln sprzedanych egzemplarzy, jednak wynik ten nie sprostał oczekiwaniom wydawcy, który liczył na znacznie więcej. Mimo wszystko, w kolejnych miesiącach chętnych przybywało, m.in. przez obecność Tomb Raidera podczas licznych wyprzedaży. Do tego w styczniu bieżącego roku wydano jeszcze Definitive Edition na konsole Xbox One i PlayStation 4. Wszystko to finalnie zaowocowało 6,5 mln sprzedanych kopii gry.

Obecnie studio Crystal Dynamics pracuje nad kolejną odsłoną serii zatytułowaną Rise of the Tomb Raider. Jej premiera odbędzie się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC w okresie świątecznym 2015 roku. Jednocześnie deweloper tworzy spin-off Lara Croft And The Temple Of Osiris, będący kontynuacją gry Lara Croft and the Guardian of Light z 2010 roku.