Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4
Okładka Lara Croft and the Temple of Osiris (PC)

Lara Croft and the Temple of Osiris

Kontynuacja ciepło przyjętego spin-offa popularnej serii Tomb Raider, w którym przygody pięknej pani archeolog ukazano w nietypowej dla cyklu perspektywie izometrycznej.

Przygodowe | widok izometryczny | elementy logiczne | multiplayer | kooperacja | przygodowe gry akcji

Okładka Lara Croft and the Temple of Osiris (PC)

data premiery gry:

9gru2014

PC PS4 XONE

Lara Croft and the Temple of Osiris to spin off serii Tomb Raider, będący kontynuacją przygodowej gry akcji Lara Croft and the Guardian of Light z 2010 roku. Produkcja stworzona przez zespół Crystal Dynamics, znany m.in. z „dużych” odsłon przygód Lary Croft, skupia się na zabawie w trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób.

Akcja przenosi nas do Egiptu. Podczas wejścia do jednego z grobowców Carter przez przypadek uruchamia pułapkę, która wypuszcza na wolność złego boga Seta i rzuca klątwę na Larę Croft i sprawcę całego zamieszania. Jednocześnie ze snu zostają wybudzeni Horus i Izyda – syn oraz żona boga Ozyrysa. Ponieważ tylko on może zdjąć klątwę i powstrzymać Seta przed zniszczeniem świata, bogowie i ludzie łączą siły i ruszają w niesamowitą, pełną niebezpieczeństw przygodę, mającą na celu wskrzeszenie Ozyrysa i pokonanie Seta. Na swej drodze spotkają liczne starożytne pułapki, a także znane z mitów i legend potwory.

Zabawa przeznaczona jest przede wszystkim dla czterech osób, współpracujących ze sobą podczas wykonywania kolejnych misji. Gracze wcielają się w Larę, Cartera, Izydę oraz Horusa. Rozgrywka została jednak urozmaicona o rywalizację, gdyż w czasie zwiedzania kolejnych pomieszczeń można znaleźć cenne artefakty i przedmioty wzmacniające kierowaną przez nas postać. Nie są one jednak przydzielane wszystkim graczom, więc nierzadko trzeba wybierać, co liczy się bardziej – lepszy wynik czy lojalność wobec pozostałych osób?

Oprawa graficzna została utrzymana w tym samym stylu, co Lara Croft and the Guardian of Light. Akcja obserwowana jest więc z kamery umieszczonej nad głowami bohaterów. Twórcy zatroszczyli się m.in. o system dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 409 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Lara Croft and the Temple of Osiris

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Lara Croft and the Temple of Osiris

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6870 lub lepsza
  • Windows Vista/7/8
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-750 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650/Radeon HD R7 260 lub lepsza
  • Windows Vista/7/8/
Recenzja gry Lara Croft and the Temple of Osiris - Tomb Raider w grobowcach faraonów
Recenzja gry Lara Croft and the Temple of Osiris - Tomb Raider w grobowcach faraonów

Recenzja 11 grudnia 2014, 15:30

W ogóle nie spodobał mi się natomiast sposób pozyskiwania lootu. Większość przedmiotów skrywają specjalne skrzynie, których otworzenie wymaga posiadania odpowiedniej liczby klejnotów. Te zdobywamy pokonując przeciwników, zapalając misy z ogniem czy rozstrzeliwując walające się pod ścianami naczynia. Już samo zbieranie świecidełek jest niezwykle upierdliwe i często sprowadza się do biegania od naczynia do naczynia, aby tylko zwiększyć bonusową pulę. Zdobywane w ten sposób usprawnienia, choć bliskie zasadom z RPG-owych akcyjniaków, nie prezentują się okazale i często są niewiele warte pod względem użyteczności. Równie dobrze cały ten system łupów można wywalić, a gra nie tylko by na tym nie straciła, a wręcz jeszcze zyskała na tempie i atrakcyjności.

PC
PS4
XONE