Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2014, 10:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Battlefield - DICE udostępniać będzie graczom wczesne wersje przyszłych odsłon?

Dyrektor generalny studia DICE zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że deweloper rozważa udostępnianie fanom wczesnych wersji swoich przyszłych gier. Miałoby to zaowocować lepszym przygotowaniem produkcji. Obecnie to jednak tylko pomysł i nie wiadomo czy faktycznie zostanie wdrożony w życie.

W rozmowie z przedstawicielem serwisu GameInformer Karl Magnus Troedsson, dyrektor generalny studia DICE, stwierdził, że chciałby w przyszłości zaangażować fanów w proces produkcji. W wielkim skrócie chodzi o udostępnianie gier w ramach wcześniejszego dostępu.

„Nie mamy obecnie nic do ogłoszenia, ale rozmawiamy na temat wcześniejszego dostępu. Nie myślimy o tym, jako o biznesie, lecz o czymś, co pomoże nam zapewnić stabilność gry podczas premiery (…) Prawdopodobnie nie otworzymy drzwi dla wszystkich, tylko może ograniczymy dostępność terytorialnie, albo zaprosimy osoby, które kupiły wcześniejszą grę” – stwierdził Troedsson.

Battlefield 4 ciągle walczy z błędami. - Battlefield - DICE udostępniać będzie graczom wczesne wersje przyszłych odsłon? - wiadomość - 2014-06-15
Battlefield 4 ciągle walczy z błędami.

Wszyscy doskonale pamiętamy problemy z grą Battlefield 4, z którymi strzelanka boryka się po dziś dzień. Najwidoczniej deweloper zamierza wyciągnąć z tego konkretne wnioski i potraktować w przyszłości testy swoich tytułów na poważnie, angażując w nie również fanów. Nie wiadomo jednak, czy inicjatywa faktycznie dojdzie do skutku, a jeżeli tak, to czy nowy projekt będzie sprzedawany w ramach usługi podobnej do Steam Early Access (kupowanie gier przed premierą z natychmiastowym dostępem do wczesnych wersji), czy też twórcy skuszą się na rozbudowane beta testy. Tego nie wiemy, ale sam fakt, że studio rozważa różne opcje, mające na celu dokładne przygotowanie gry przed premierą, dobrze wróży na przyszłość. Oby tylko nie skończyło się na becie udostępnionej miesiąc przed premierą i będącej swego rodzaju demem, a nie prawdziwymi testami.

Warto przy okazji wspomnieć, że obecnie trwa zamknięta beta w Battlefield Hardline od studia Visceral Games. Użytkownicy konsoli PlayStation 4 i komputerów PC mogą się do niej zapisywać w tym miejscu.