Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2015, 11:04

Sprzedaż gry Tomb Raider przekroczyła 8,5 mln egzemplarzy

Studio Crystal Dynamics pochwaliło się, że wydana dwa lata temu gra Tomb Raider sprzedała się już w ponad 8,5 mln egzemplarzy.

Pomimo dwóch lat na karku gra Tomb Raider wciąż cieszy się sporą popularnością. - Tomb Raider - sprzedaż przekroczyła 8,5 mln egzemplarzy - wiadomość - 2015-04-07
Pomimo dwóch lat na karku gra Tomb Raider wciąż cieszy się sporą popularnością.

Wydana w marcu 2013 roku gra Tomb Raider bywa postrzegana jako porażka finansowa. Ten restart klasycznej serii zdobył wyśmienite recenzje, a sprzedaż w ciągu pierwszych tygodni przekroczyła 3,4 mln egzemplarzy, ale firma Square Enix poinformowała, że liczyła na znacznie więcej. Okazuje się jednak, że przez kolejne dwa lata produkcja ciągłe rozchodziła się w całkiem przyzwoitym tempie. Dzięki temu twórcy mogli się właśnie pochwalić, że gracze zakupili już ponad 8,5 mln sztuk tego tytułu. Czyni to z niego zdecydowanie najpopularniejszą odsłonę cyklu. Darrell Gallagher, czyli szef studia Crystal Dynamics, nie krył zadowolenia. Stwierdził on, że nowy Tomb Raider nie tylko odświeżył formułę serii, ale również sprawił, że do jej fanów dołączyło wiele nowych osób. Aby uczcić ten sukces, autorzy udostępnili kilka nieopublikowanych wcześniej grafik koncepcyjnych z tego projektu.

Warto dodać, że gra osiągnęła poziom 6,5 mln sprzedanych egzemplarzy w czerwcu zeszłego roku. Zwiększenie tej liczby o dwa miliony przez kolejnych dziesięć miesięcy pokazuje, że grę cechuje imponująca żywotność.

Sukces projektu dobrze rokuje także na przyszłość jego kontynuacji, czyli Rise of Tomb Raider, choć tej produkcji może być ciężko dorównać popularnością swojej poprzedniczce. Dzieje się tak za sprawą umowy podpisanej z firmą Microsoft, na mocy której gra ukaże się początkowo wyłącznie na Xboksa One. Powstanie wersji na pecety oraz inne konsole jest praktycznie pewne, ale nie wiadomo jak długo będą musieli czekać na swoje edycje posiadacze tych platform.

  1. Tomb Raider – oficjalna strona cyklu

Tomb Raider - sprzedaż przekroczyła 8,5 mln egzemplarzy - ilustracja #3

Miłośnicy marki Tomb Raider nie mogą ostatnio narzekać na brak wrażeń. W grudniu zeszłego roku do sprzedaży trafił spin-off serii zatytułowany Lara Croft and the Temple of Osiris, który stanowi kontynuacje udanego Lara Croft and the Guardian of Light.

Cykl kontynuuje także ekspansję na inne media. Wydawnictwo Dark Horse publikuje serię komiksową Tomb Raider, która doczekała się już 15 numerów, a kolejne są w drodze. Natomiast w zeszłym roku do księgarni trafiła powieść Tomb Raider: the Ten Thousand Immortals. Trwają również prace nad nową filmową adaptacją marki.