Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 lutego 2015, 16:20

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Scenarzysta „Wojowniczych żółwi ninja” napisze skrypt nowej ekranizacji Tomb Raidera

Choć pierwsze informacje o kolejnej ekranizacji serii Tomb Raider pojawiły się niespełna dwa lata temu, do tej pory nie ujawniono zadnych konkretnych szczegółów na jego temat. Teraz w internecie pojawiły się informacje, z których wynika, że za scenariusz obrazu odpowiedzialny będzie autor fabuły filmu „Wojownicze żółwie ninja”.

Czy doczekamy się wreszcie kolejnej ekranizacji serii Tomb Raider? - Scenarzysta "Wojowniczych żółwi ninja" napisze scenariusz nowej ekranizacji Tomb Raidera - wiadomość - 2015-02-26
Czy doczekamy się wreszcie kolejnej ekranizacji serii Tomb Raider?

Wytwórnia MGM znalazła ponoć scenarzystę nowego filmu na podstawie serii Tomb Raider – tak przynajmniej twierdzi redakcja serwisu Deadline, który posiada renomę jednego z najbardziej poinformowanych w branży filmowej. Autorem scenariusza kolejnej ekranizacji cyklu ma być Evan Daughtery, człowiek, który był odpowiedzialny za powstanie skryptu do niedawnego restartu kinowych Wojowniczych żółwi ninja wyprodukowanych przez samego Michaela Baya. Szczegóły fabularne są na razie owiane tajemnicą, aczkolwiek warto przypomnieć, że z pierwszych informacji ujawnionych prawie dwa lata temu wynikało, że (podobnie jak wydana w 2013 roku gra Tomb Raider) obraz koncentrować ma się na młodości Lary Croft. Trudno jednak przewidzieć, czy są to nadal aktualne plany.

To jednak nie wszystkie rewelacje zaprezentowane przez serwis Deadline. Okazuje się, że w projekt kolejnego filmu o przygodach pani archeolog zaangażował się również koncern Warner Bros. Do prac nad projektem firma oddelegowała ze swojej strony Grahama Kinga, który został producentem obrazu. Wcześniej był współoodpowiedzialny m.in. za Inflitrację z 2005 roku.

Plany dotyczące nakręcenia nowej ekranizacji serii Tomb Raider zostały ogłoszone w marcu 2013 roku. I choć wówczas zarzekano się, że prace nad filmem „rozpoczną się natychmiast”, do tej pory nie ujrzał on światła dziennego. Znalezienie scenarzysty świadczy o tym, że coś się jednak w tym temacie dzieje.

Seria Tomb Raider doczekała się już dwóch filmów, które ukazały się odpowiednio w 2001 i 2003 roku, a w każdym z nich w rolę panny Croft wcieliła się aktorka Angelina Jolie. Choć obrazy nie były wybitnymi dziełami kinematografii, osiągnęły umiarkowany sukces kasowy, generując 342 miliony dolarów na całym świecie.