Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 marca 2013, 11:41

Prace nad trzecim filmem Tomb Raider ruszają w trybie natychmiastowym

Seria Tomb Raider doczeka się trzeciego filmu – prace nad nim ruszają w trybie natychmiastowym. Produkcję przygotuje wytwórnia MGM we współpracy z GK Films. Przy projekcie udzielają się twórcy niedawnej gry o Larze Croft ze studia Crystal Dynamics.

Lara Croft powróci w trzecim filmie Tomb Raider dzięki wytwórniom MGM i GK Films. - Prace nad trzecim filmem Tomb Raider ruszają w trybie natychmiastowym - wiadomość - 2013-03-29
Lara Croft powróci w trzecim filmie Tomb Raider dzięki wytwórniom MGM i GK Films.

Wytwórnia filmowa MGM, znana z filmów o Jamesie Bondzie, pomoże stworzyć trzeci film o przygodach Lary Croft. Dzieło powstanie we współpracy z firmą odpowiedzialną za oskarowego Argo, czyli GK Films, która nabyła prawa do sfilmowania marki Tomb Raider. MGM i GK Films najwyraźniej planują kilka produkcji tego typu, bo przekazały, że prace nad „pierwszym filmem” rozpoczynają się w trybie natychmiastowym. Efektów można spodziewać się jeszcze w 2013 roku.

W tym momencie nie znamy szczegółów przyszłego filmu, więc nie wiemy, czy w postać Lary Croft wcieli się Angelina Jolie, która zagrała ją dwukrotnie w Lara Croft: Tomb Raider i Tomb Raider: Kolebka życia. Możliwe, że tak się nie stanie, bo będziemy mieli do czynienia z nowym podejściem, a nie kontynuacją wspomnianych historii. Crystal Dynamics, twórcy wydanej niedawno gry Tomb Raider, ściśle współpracują z GK Films nad tym projektem.

Pomysł stworzenia trzeciego filmu z serii Tomb Raider wydaje się oczywisty. Wspomniane dwie opowieści okazały się sporym sukcesem, zarabiając razem ponad 400 milionów dolarów (trudno za to mówić, że spodobały się krytyce). Moment jest dobry, bo wydany niedawno remake marki, zatytułowany po prostu Tomb Raider, zebrał bardzo wysokie oceny i sprzedał się nieźle (chociaż nie spełnił oczekiwań Square Enix). Lara Croft wróciła na salony i zabawi w nich na dłużej.

Tomb Raider to seria przygodowych gier akcji, w których połączono walkę, elementy platformowe i proste łamigłówki. Jej bohaterką jest Lara Croft, podróżniczka i archeolożka. W najnowszej części Tomb Raider studio Crystal Dynamics postanowiło odświeżyć wizerunek postaci, wcześniej traktowanej dość przedmiotowo. W opracowaniu nowego wizerunku pani Croft pomogła Rhianna Pratchett, scenarzystka znana z gier Overlord, czy chociażby Mirror’s Edge.

  1. Recenzja gry Tomb Raider - Lara Croft w jednej z najlepszych gier akcji ostatnich lat