Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2015, 16:25

Gran Turismo 6 w końcu otrzymało tryb B-Spec

Przeszło rok po premierze gry Gran Turismo 6, studio Polyphony Digital uzupełniło ową produkcję o tryb B-Spec, stanowiący nieodłączną część serii od jej czwartej odsłony. Możemy w nim wyznaczyć kierowcę kontrolowanego przez SI, by brał udział w wyścigu w naszym imieniu. Jest to część aktualizacji 1.16, zawierającej także jeden nowy tor i samochód.

To jeszcze dodać edytor tras, a lista podstawowych funkcji, które powinny być obecne w grze od samego debiutu, będzie chyba kompletna. - Gran Turismo 6 w końcu otrzymało tryb B-Spec - wiadomość - 2015-02-26
To jeszcze dodać edytor tras, a lista podstawowych funkcji, które powinny być obecne w grze od samego debiutu, będzie chyba kompletna.
Gran Turismo 6 w skrócie:
  • Producent: Polyphony Digital
  • Gatunek: półsymulacyjne wyścigi samochodowe
  • Platformy sprzętowe: PS3
  • Termin premiery: 6 grudnia 2013
  • Nasza ocena: 8 / 10 (g40st)

Gran Turismo 6 wyszło ponad rok temu – w grudniu 2013 roku – a wciąż się rozwija. Nie jest to jednak tak do końca pochwała, bowiem dopiero teraz gra otrzymuje funkcje, które powinny być w niej od dnia premiery, biorąc pod uwagę, że stanowią elementy charakterystyczne dla całej serii od wielu lat. Chodzi konkretnie o tryb B-Spec, dodany w niedawnej aktualizacji 1.16. Jest to forma rozgrywki, w której nie bierzemy osobistego udziału w wyścigach (A-Spec), lecz umieszczamy na swoim miejscu kierowcę kontrolowanego przez sztuczną inteligencję. Sami tworzymy sobie zastępczego „szofera”, a następnie rozwijamy jego umiejętności, dopuszczając go do wyścigów. Decydując się na skorzystanie z jego usług, zmagania oglądamy tak jak w trybie powtórki, z tą tylko różnicą, że możemy wydawać różne komendy koledze z zespołu (np. każemy mu jeździć bardziej agresywnie albo zjechać do pit-stopu).

Lecz to nie koniec atrakcji związanych z omawianą łatką. Po zainstalowaniu tego ważącego ponad pół gigabajta patcha otrzymamy także niedostępny wcześniej pojazd – Mini Clubman Vision Gran Turismo (kolejny ekskluzywny wóz, powstały na skutek współpracy deweloperów z projektantami z różnych koncernów samochodowych) – a także znaną fanom serii fikcyjną trasę Mid-Field Raceway. Oprócz tego rozbudowano opcje lakierowania naszych maszyn, odblokowano opcję zmiany koloru karoserii w przypadku kolejnych dwóch samochodów, a także dokonano innych zmian. Pełną listę modyfikacji wprowadzonych przez aktualizację 1.16 znajdziecie pod tym adresem.

Gran Turismo 6 zadebiutowało pod koniec 2013 roku. Jest to szósta odsłona jednej z najsławniejszych serii półsymulacyjnych samochodówek (stanowiącej bezpośrednią konkurencję dla xboksowego cyklu Forza Motorsport), a zarazem jeden z ostatnich „exclusive’ów” na konsolę PlayStation 3. Tytuł został przyjęty wyraźnie chłodniej niż poprzedniczki, a to głównie z powodu niewielkiej liczby zmian względem wydanego w 2010 roku Gran Turismo 5, na dodatek okupionej wycięciem części atrakcji obecnych w „piątce” – jak chociażby opisanego w niniejszej wiadomości trybu B-Spec.

Przy okazji warto też wspomnieć, że w produkcji jest już Gran Turismo 7. Na tę chwilę nie wiadomo, czego dokładnie możemy oczekiwać po tej odsłonie, ale nie ulega wątpliwości, że opracowanie gry z myślą o konsoli kolejnej generacji przełoży się przynajmniej na upiększoną oprawę wizualną.