Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2014, 17:06

autor: Góral

Gran Turismo 7 ukaże się w 2015 albo 2016 roku

Kazunori Yamauchi, "ojciec" serii Gran Turismo, potwierdził, że siódma odsłona serii, przeznaczona na PlayStation 4, nie ukaże się w tym roku. Twórcy zamierzają wykonać wszystko, czego nie udało im się zrobić przy okazji Gran Turismo 6. Premiery gry powinniśmy się spodziewać w 2015 / 2016 roku.

O Gran Turismo 7 po raz pierwszy usłyszeliśmy przed premierą „szóstki”, która ukazała się na konsoli PlayStation 3 w grudniu 2013 roku. Kazunori Yamauchi, główny twórca serii, wyjawił wtedy, że na kolejną odsłonę popularnej produkcji poczekamy rok albo dwa. Kilka tygodni później ten sam człowiek stwierdził, że: „Nie chcemy zbyt długo czekać z Gran Turismo 7. Najlepszy scenariusz? Przyszły rok.” Od tamtej pory temat przycichł, aż do czerwca bieżącego roku, kiedy to Yamauchi (znowu) wyjawił przedstawicielowi Eurogamera, że prace nad grą cały czas trwają, ale raczej nie trafi ona na PlayStation 4 w tym roku i że tym razem nie doczekamy się przystawki pokroju Gran Turismo 5 Prologue. Dziś mamy kolejne wieści na ten temat.

Gran Turismo 7 ukaże się w 2015 / 2016 roku - ilustracja #1
Gran Turismo 7 w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Polyphony Digital
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4
  • Data premiery: nieznana

W wywiadzie dla magazynu GamesTM „ojciec” Gran Turismo po raz kolejny zabrał głos w sprawie, mówiąc:

„W przypadku Gran Turismo 7 ja i mój zespół mamy jasną wizję – zrobić wszystko, czego nie mogliśmy zrobić przy okazji Gran Turismo 6. Chcemy, by gra była bardzo Gran Turismo, co oznacza, że będzie zgodna z epoką w której żyjemy, w 2015 lub 2016 roku.”

Krótko pisząc, właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że produkcja na pewno nie trafi na sklepowe półki w tym roku. Mało tego, 2015 rok również nie jest do końca pewny. Warto również brać pod uwagę fakt, że za grę odpowiada studio Polyphony Digital z przywoływanym już kilka razy Yamauchim na czele, więc tak naprawdę produkcja ukaże się wtedy, gdy deweloperzy uznają, że spełnia ich wysokie wymogi. Obecnie więc nie należy przywiązywać się do żadnej daty.

Seria Gran Turismo to jedna z najbardziej znanych marek w świecie gier wideo, od samego początku związana z konsolami PlayStation. Pierwsza część zadebiutowała w 1997 roku na PlayStation i była jednym z motorów napędowych tego urządzenia, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 10 mln egzemplarzy. ”Dwójka” również trafiła na PSX-a, część trzecia i czwarta na PlayStation 2, a piąta i szósta na PlayStation 3. Sprzedaż całej serii przekroczyła 60 mln egzemplarzy, czyniąc markę najpopularniejszym IP na maszynach koncernu Sony.