Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2014, 13:02

autor: Góral

Gran Turismo 7 nie ukaże się w tym roku. Gra doczeka się ulepszonego udźwiękowienia

Kazunori Yamauchi, główny twórca serii Gran Turismo, potwierdził to, co było do przewidzenia - siódma odsłona popularnej produkcji raczej nie ukaże się w tym roku. Jednocześnie deweloper podzielił się kilkoma informacjami, zapewniając m.in., że "siódemka" doczeka się ulepszonej oprawy dźwiękowej.

Pierwsze doniesienia o grze wyścigowej Gran Turismo 7 poznaliśmy we wrześniu 2013 roku, jeszcze przed premierą Gran Turismo 6. Kazunori Yamauchi, główny twórca serii, wyjawił wtedy, że „siódemka” ukaże się na PlayStation 4 w przeciągu roku albo dwóch. Wczoraj natomiast w serwisie Eurogamer potwierdzono, że prace nad nową odsłoną trwają w najlepsze, ale jej debiut w tym roku jest mało prawdopodobny. W czasie rozmowy z dziennikarzem witryny podczas festiwalu Goodwood, Yamauchi stwierdził, że: „Pracujemy nad grą, ale wątpię, by ukazała się ona w tym roku”. Przy okazji podzielono się kilkoma innymi informacjami na temat wyczekiwanej produkcji studia Polyphony Digital.

W Gran Turismo 7 powrócą kultowe pojazdy. - Gran Turismo 7 nie ukaże się w tym roku. Gra doczeka się ulepszonego udźwiękowienia - wiadomość - 2014-06-28
W Gran Turismo 7 powrócą kultowe pojazdy.
Gran Turismo w skrócie:
  • Gatunek: gry wyścigowe
  • Deweloper: Polyphony Digital
  • Platformy sprzętowe: kolejne części ukazywały się na konsolach marki PlayStation (PSOne, PS2, PS3, PSP)

Przede wszystkim deweloper nie planuje tym razem wydawania niepełnych wersji pokroju Gran Turismo 5 Prologue. Twórcy od razu chcą wypuścić pełnoprawny produkt, który zawierać będzie m.in. znacznie usprawnioną oprawę dźwiękową. Co ciekawe w planach jest także aktualizacja tego elementu w „szóstce”, ale prawdziwa rewolucja nadjedzie wraz z next-genową odsłoną.

Jednocześnie zapewniono, że w Gran Turismo 7 pojawią się standardowe pojazdy, które widzieliśmy już w 2004 roku w Gran Turismo 4. Yamauchi wytłumaczył tę decyzję chęcią dogodzenia fanom, ale zapewnił także, że studio skupia się przede wszystkim na rozwinięciu segmentu samochodów premium.

Wychodzi więc na to, że Polyphony Digital podąża obraną wiele lat temu drogą i w „siódemce” zobaczymy delikatne usprawnienia w rozgrywce, jeszcze większą ilość wozów i zmodernizowane audio. Tego jednak można się było spodziewać, wszak nie zmienia diametralnie tego, co kochają miliony graczy.

Gran Turismo 7 nie ukaże się w tym roku. Gra doczeka się ulepszonego udźwiękowienia - ilustracja #3Seria Gran Turismo to jedna z najpopularniejszych marek wśród gier wideo. Pierwsza odsłona zadebiutowała w 1997 roku na konsoli PlayStation, by po dwóch latach doczekać się kontynuacji na to samo urządzenie. Kolejne części trafiły już na PlayStation 2, PlayStation 3 oraz PlayStation Portable. Ostatnia, Gran Turismo 6, ukazała się w grudniu 2013 roku.