Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2013, 08:36

autor: Góral

Gran Turismo 7 na PlayStation 4 w 2015 roku?

Kazunori Yamauchi, szef studia Polyphony Digital, zdradził, że gra Gran Turismo 7 na konsolę PlayStation 4 ukaże się w przeciągu roku albo dwóch. W grudniu światło dzienne ujrzy szósta odsłona na PlayStation 3.

Choć premiera Gran Turismo 6 na konsolę PlayStation 3 dopiero przed nami (6 grudnia 2013 roku), Kazunori Yamauchi, główny twórca serii, wyjawił już informacje dotyczące kolejnej odsłony, dedykowanej nowemu urządzeniu firmy Sony – PlayStation 4.

Proces produkcyjny Gran Turismo 7 będzie szybki jak bolid Formuły 1. - Gran Turismo 7 na PlayStation 4 w 2015 roku? - wiadomość - 2013-09-13
Proces produkcyjny Gran Turismo 7 będzie szybki jak bolid Formuły 1.

Według ostatniego wywiadu z Yamauchim, przeprowadzonego przez redakcję japońskiego magazynu Famitsu, Gran Turismo 7 ukaże się na next-genie w przeciągu roku albo dwóch. Dodatkowo uznany deweloper zdradził, że wielką rolę w nowej odsłonie odegrają aspekty społecznościowe, co nie powinno dziwić graczy śledzących konsolowy rynek. Wszak tego typu funkcje będą jednym z filarów nowych konsol.

Oczywiście są to tylko plany Yamauchiego. Pamiętajmy, że pierwsze doniesienia na temat Gran Turismo 6 pojawiły się w 2010 roku, a oficjalnie produkcja została zapowiedziana dopiero w maju bieżącego roku. Wydaje się, że zakładany przez niego termin jest dość optymistyczny, jednak w tej samej rozmowie zdradził on, że różnice technologiczne pomiędzy PlayStation 3 i PlayStation 4 nie będą mieć już takiego znaczenia jak dawniej. Stwierdził między innymi, że „pod względem możliwości CPU, chip Cell z PlayStation 3, pomimo trudności w obsłudze, jest naprawdę wydajny”. Być może więc uda się przenieść niektóre elementy z obecnego sprzętu, co z pewnością przyspieszyłoby prace.

Gran Turismo 7 na PlayStation 4 w 2015 roku? - ilustracja #2Seria Gran Turismo to jedna z najbardziej znanych marek w świecie gier wideo. Za produkcję kolejnych odsłon odpowiada studio Polyphony Digital. Pierwsza część ukazała się na konsoli PSOne w 1997 roku, natomiast 6 grudnia światło dzienne ujrzy GT6 na PlayStation 3. Z naszą zapowiedzią tej produkcji zapoznacie się w tym miejscu.