Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 września 2013, 21:22

Warner Bros. planuje gry na podstawie nowych filmów z uniwersum Harry'ego Pottera

Wytwórnia filmowa Warner Bros. ogłosiła właśnie plany produkcji serii pobocznych filmów, rozgrywających się w uniwersum Harry'ego Pottera. Równocześnie zapowiedziano, że wraz z premierą kolejnych obrazów kinowych, w sklepach pojawią się powiązane z nimi gry.

Poza Fantastycznymi zwierzętami do księgarń trafiła również książka poświęcona Quidditchowi. Czy zobaczymy więc film i gry poświęcone temu sportowi? - Warner Bros. planuje gry na podstawie nowych filmów z uniwersum Harry'ego Pottera  - wiadomość - 2013-09-12
Poza Fantastycznymi zwierzętami do księgarń trafiła również książka poświęcona Quidditchowi. Czy zobaczymy więc film i gry poświęcone temu sportowi?

Kilka lat temu mogliśmy zaobserwować szczyt popularności serii Harry Potter, która poza siedmioma książkami, doczekała się także aż ośmiu filmów kinowych oraz niezliczonej ilości gadżetów, zabawek oraz gier na przeróżne platformy sprzętowe. Dziś marka, poza środowiskiem najzagorzalszych fanów, nie wzbudza gorących emocji i nie przynosi już ogromnych zysków. Posiadający do niej prawa koncern Warner Bros. postanowił to zmienić, zapowiadając zupełnie nową serię pobocznych filmów, rozgrywających się w uniwersum cyklu. Wraz z nimi pojawią się oczywiście również niezliczone wirtualne adaptacje oraz inne multimedialne projekty, związane np. z serwisem Pottermore.com. Na razie nie wiemy czy odpowiedzialność za stworzenie gier przejmie bezpośrednio Warner Bros. Interactive czy też spadnie ona na barki innych producentów. Większość z wydanych w ostatnich latach tytułów z Harrym powstała za sprawą Electronic Arts i pod względem jakości pozostawiały one wiele do zyczenia.

Za scenariusz pierwszego filmu odpowiadać będzie sama J. K. Rowling. Zostanie on oparty na wydanej w 2001 roku książce Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Była ona fikcyjnym podręcznikiem, używanym przez bohaterów serii podczas nauki w Hogwarcie, który skupiał się na przedstawieniu i opisie magicznych bestii. Akcja obrazu rozpocznie się w Nowym Jorku i rozegra się na 70 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w siedmiu oryginalnych tomach powieści. Jego głównym bohaterem jest Newt Scamander, autor wspomnianego bestiariusza, którego przygody będą związane z rzadkimi i mitycznymi stworzeniami. Na razie nie znamy jeszcze nawet przybliżonej daty premiery filmu. Jeżeli okaże się one sukcesem, w co raczej nie powinniśmy wątpić, wytwórnia pójdzie za ciosem oraz pierwotnymi planami, w ciągu następnych lat dostarczając nam kolejne spin-offy.