Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2013, 10:59

autor: luckie

Gran Turismo 7 być może już w przyszłym roku

Kazunori Yamauchi stwierdził, że w najlepszym wypadku, Gran Turismo 7 ukaże się już w 2014 roku. Istotną rolę w tak szybkim ukończeniu produkcji mają pełnić możliwości konsoli PlayStation 4, znacznie przewyższającej swoją poprzedniczkę.

Fani nie będą musieli długo czekać na Gran Turismo 7 (screen z Gran Turismo 6) - Gran Turismo 7 być może już w przyszłym roku - wiadomość - 2013-11-22
Fani nie będą musieli długo czekać na Gran Turismo 7 (screen z Gran Turismo 6)

Choć studio Polyphony Digital nie słynie z pośpiechu, istnieje realna szansa, że Gran Turismo 7 ukaże się na PlayStation 4 już w przyszłym roku. Kazunori Yamauchi, ojciec słynnego cyklu gier samochodowych, zdradził przedstawicielom magazynu Top Gear:

„Nie chcemy zbyt długo czekać z Gran Turismo 7. Najlepszy scenariusz? Przyszły rok.

Yamauchi wyznał, że w przypadku Gran Turismo 6 sporo czasu pochłonęła optymalizacja gry – można powiedzieć, że tytuł wyciska ostatnie soki z siedmioletniego PlayStation 3. Rzecz jasna, następczyni konsoli firmy Sony jest sporo mocniejsza, zatem po Gran Turismo 7 możemy spodziewać się jeszcze lepszej jakości przy krótszym czasie produkcji.

Gran Turismo 6 oficjalnie zadebiutuje 6 grudnia 2013 roku, choć demo produkcji jest dostępne od kilku miesięcy. Co ciekawe, daty premiery „szóstki” i „piątki” dzieli trzyletni okres. Z kolei na Gran Turismo 5 fani cyklu musieli czekać niemal sześć lat. Jeśli Polyphony Digital faktycznie uda się wypuścić siódmą odsłonę cyklu w 2014 roku, będzie to niemały sukces. Trzymamy kciuki!

Gran Turismo 6 to już ostatnia odsłona japońskiego cyklu gier symulujących wyścigi samochodowe przygotowywana z myślą o PlayStation 3. Pod względem grafiki tytuł prezentuje się bardzo okazale – to zdecydowanie jedna z najładniejszych produkcji na tę, bądź co bądź, niemłodą konsolę. Gran Turismo 6 pozwoli zasiąść za kółkiem 1197 aut, z czego 124 są zupełnie nowe. Aby przyspieszyć proces ich odbklokowywania, twórcy przewidzieli możliwość zakupu wirtualnych pieniędzy w formie mikropłatności. Prócz szczegółowo wymodelowanej karoserii, część pojazdów posiada dokładnie odwzorowane wnętrze.

  1. Gran Turismo 6 - kolejny krok w stronę prawdziwego symulatora jazdy
  2. Oficjalna strona serii Gran Turismo