Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2013, 20:02

Gran Turismo 6 – gracze moga kupić walutę w grze w formie DLC

Twórcy Gran Turismo ogłosili, że gracze będą mogli zakupić w formie DLC walutę w grze, za które można odblokować kolejne auta. Ta opcja ma pozwolić szybciej powiększyć garaż samochodów, omijając żmudne zdobywanie punktów w kampanii.

Pięć aut, które dostępne będą w formie darmowego DLC dla osób składajacych pre-order  - Gran Turismo 6 – gracze moga kupić walutę w grze w formie DLC - wiadomość - 2013-11-19
Pięć aut, które dostępne będą w formie darmowego DLC dla osób składajacych pre-order

Gran Turismo 6 będzie zapewne ostatnią dużą premierą gry przygotowanej przez jedno ze studiów deweloperskich Sony, którą stworzono wyłącznie z myślą o PlayStation 3. Twórcy już od kilku miesięcy przygotowują fanów na nadejście kolejnej odsłony legendarnej serii wyścigowej, publikując informacje o dostępnych samochodach, trasach oraz ulepszeniach względem poprzedniej części, która zadebiutowała w 2010.

Producenci zapowiedzieli dziś na oficjalnym blogu PlayStation, że gracze będą mogli zakupić w formie DLC wirtualną walutę gry, którą można wymienić na auta oraz ulepszenia. Opcja ta przeznaczona jest dla osób, które nie mają ochoty spędzić wielu żmudnych godzin rozgrywki, by uzbierać odpowiednią sumę punktów, pozwalającą na otrzymanie dostępu do ulubionych modeli samochodów lub części i ulepszeń. Paczki z punktami będą zawierały 500 tysięcy, 1 milion, 2,5 miliona oraz 7 milionów kredytów. Ich cena nie jest na razie znana. Na załączonej grafice możemy zobaczyć przykład tego co możemy kupić w grze, korzystając z miliona kredytów.

Przykładowy zestaw aut, wraz z ich cenami, które możemy kupić za milion kredytów - Gran Turismo 6 – gracze moga kupić walutę w grze w formie DLC - wiadomość - 2013-11-19
Przykładowy zestaw aut, wraz z ich cenami, które możemy kupić za milion kredytów

DLC wpisuje się w zauważalny od kilku lat trend. Producenci korzystając z zamkniętej architektury konsol sprzedają dodatki, będące niczym innym jak zwykłymi cheatami oraz ułatwieniami, które w poprzednich generacjach gier były dostępne dla wszystkich po wpisaniu zwykłego kodu.

Równocześnie twórcy zapowiedzieli, że w PlayStation Store można już składać zamówienie przedpremierowe na specjalną edycję tytułu. Za 279 złotych otrzymujemy 20 bonusowych aut wyposażonych w dodatkowe ulepszenia, hełmy i stroje dla kierowcy, a także awatary sieci PSN. Poza tym, wszyscy, którzy zdecydują się na pre-order (dotyczy to także standardowej edycji gry za 239 zł) otrzymają jeszcze pięć samochodów. Są to:

  1. GT-R NISMO GT3 15th Anniversary Edition
  2. R8 LMS Ultra 15th Anniversary Edition
  3. Corvette Stingray (C7) 15th Anniversary Edition
  4. Model S Signature Performance 15th Anniversary Edition
  5. Viper GTS 15th Anniversary Edition

Gran Turismo 6 to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii wyścigów samochodowych, która 6 grudnia bieżącego roku ukaże się wyłącznie na PlayStation 3. W naszym kraju zostanie wydana w polskiej wersji językowej przez rodzimy oddział firmy Sony Computer Entertainment.

  1. Zapowiedź – Gran Turismo 6 – kolejny krok w stronę prawdziwego symulatora jazdy