Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2013, 13:25

autor: Draug

Gran Turismo 6 – wersja demo już dostępna

W PlayStation Store udostępniono demo Gran Turismo 6. Wypuszczono je głównie z myślą o eliminacjach do tegorocznej edycji GT Academy. Demo oferuje możliwość przetestowania paru samochodów Nissana na torze Silverstone. Można się nim bawić do końca sierpnia.

Tak jak zapowiadano podczas imprezy z okazji 15-lecia serii i potwierdzano jeszcze niedawno, otrzymujemy dziś wersję demonstracyjną Gran Turismo 6 na PlayStation 3. Możemy ją pobrać z PlayStation Store. Wydanie dema ma ścisły związek z rozpoczęciem sezonu GT Academy, a sieciowe zmagania w tej próbnej edycji mogą dać nam przepustkę do kariery kierowcy wyścigowego.

Rozgrywkę w demie przygotowano na wzór szkolenia we wspomnianej Akademii. Wykonujemy kolejne ćwiczenia, a nad naszymi postępami czuwa Lucas Ordónez, mistrz pierwszej edycji GT Academy (z 2008 roku). Gdy mamy ten etap za sobą, ruszamy na tor Silverstone, by dążyć do mistrzostwa za kierownicą jednego z kilku samochodów Nissana (na początku dostępne są modele Leaf i 370Z). Po zwycięstwie w zawodach z komputerowymi przeciwnikami zostanie nam już tylko stanąć w szranki z żywymi konkurentami z całego świata i walczyć o kwalifikację do krajowego finału, by koniec końców dostać zaproszenie na wyjazd na obóz dla kierowców w Silverstone w Wielkiej Brytanii i otrzymać szansę zostania kierowcą wyścigowym Nissana. Ponadto gracze, którzy uzyskają dobre wyniki, po wysłaniu swoich rezultatów organizatorom będą mogli odblokować specjalną zawartość w demie.

Dla graczy, którzy poważnie myślą o starcie w zawodach organizowanych przez Polyphony Digital i Nissana, istotna może być również informacja o kierownicach wspieranych przez demo Gran Turismo 6. Są to następujące urządzenia: Thrustmaster T500 RS, G25 Racing Wheel, G27 Racing Wheel, GT Force, Driving Force Pro, Driving Force, Driving Force EX i Driving Force GT.

Eliminacje do GT Academy potrwają do 29 lipca, do godziny 0:59. Wersja demonstracyjna w pozostałych trybach pozostanie jeszcze aktywna do końca sierpnia, lecz jej pobranie przestanie być możliwe już następnego dnia po zamknięciu eliminacji. Dla tych, którzy mają co do tego wątpliwości, warto przypomnieć, że będzie to druga edycja GT Academy otwarta również dla Polaków.

Premiera pełnej wersji Gran Turismo 6 w wersji na PlayStation 3 będzie miała miejsce w grudniu bieżącego roku. Gra zaoferuje nam ponad 1200 samochodów i 71 tras w 33 różnych lokacjach, a liczby te zostaną dodatkowo zwiększone przez wydawane po premierze DLC. Coraz bardziej prawdopodobne staje się też wydanie tytułu na PlayStation 4 w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Gran Turismo 6 – wersja demo już dostępna - ilustracja #1
Gran Turismo 6 – wersja demo już dostępna - ilustracja #2
Screeny z wersji demonstracyjnej GT Academy 2013 - Gran Turismo 6 – wersja demo już dostępna - wiadomość - 2013-07-02
Screeny z wersji demonstracyjnej GT Academy 2013