Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2012, 15:23

autor: Olek

GT Academy 2012 także dla graczy z Polski

Na oficjalnym, europejskim blogu PlayStation pojawiła się zapowiedź tegorocznej edycji konkursu GT Academy. Po raz pierwszy w zmaganiach o licencję kierowcy wyścigowego oraz prawo do udziału w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju będą mogli uczestniczyć gracze z Polski.

GT Academy 2012 także dla graczy z Polski - ilustracja #1

GT Academy to wspólne przedsięwzięcie koncernów Nissan i Sony oraz studia deweloperskiego Polyphony Digital. Konkurs organizowany jest cyklicznie od 2008 roku. Poprzednie edycje wygrali: Lucas Ordonez, Jordan Tresson i Jann Mardenborough. Cała trójka na stałe związała się ze sportem samochodowym.

Oparta o Gran Turismo 5, darmowa gra studia Polyphony Digital, która posłuży do wyłonienia utalentowanych kierowców oraz trzy grupy narodowe, na jakie podzieleni zostaną uczestnicy europejskiej edycji, to podstawowe zmiany w tegorocznej odsłonie GT Academy. Pierwszy etap cieszącego się olbrzymią popularnością konkursu rozpocznie się już 1 maja i potrwa do 24 czerwca.

Szczegóły dotyczące GT Academy 2012 ujawniła na oficjalnym blogu PlayStation Penrose Tackie, europejska menedżerka marki Gran Turismo. Najważniejsza informacja to włączenie graczy z naszego kraju do grona uczestników konkursu. Polska znalazła się w pierwszej grupie, do której zaliczono także Wielką Brytanię i Irlandię, Francję, Austrię, Szwajcarię, Hiszpanię, Portugalię oraz państwa Beneluksu. W osobnych grupach rywalizować będą gracze z Niemiec i Rosji.

GT Academy 2012 także dla graczy z Polski - ilustracja #2

Z myślą o wyłonieniu utalentowanych, wirtualnych kierowców Kazunori Yamauchi oraz ekipa studia Polyphony Digital tworzy specjalną wersję Gran Turismo 5. Gra oferowana będzie za darmo w usłudze PlayStation Network począwszy od 1 maja. Runda kwalifikacyjna potrwa do 24 czerwca. Na podstawie zebranych informacji o osiągnięciach graczy wyłonieni zostaną uczestnicy regionalnych finałów. Zwycięzcy wezmą udział w obozie treningowym Racecamp w Silverstone (Wielka Brytania)

Tradycyjnie już główną nagrodą konkursu GT Academy jest możliwość dołączenia do zespołu Nissana i wzięcia udział w profesjonalnym wyścigu samochodowym. Podobnie jak w poprzedniej edycji będzie to 24-godzinny wyścig w Dubaju, który rozegrany zostanie w styczniu przyszłego roku.

GT Academy 2012 także dla graczy z Polski - ilustracja #3Lucas Ordonez jest żywym dowodem na to, że wirtualni kierowcy potrafią ścigać się także w rzeczywistości. Zwycięzca pierwszej edycji GT Academy w 2009 roku dołączył do fabrycznego zespołu Nissana startującego w europejskich mistrzostwach serii GT 4 i już w pierwszych zawodach wskoczył na podium, a cały sezon ukończył na drugim miejscu. W ubiegłym roku razem z ekipą Signatech Nissan wziął udział w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans i zajął drugie miejsce w klasie LMP2.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Gran Turismo
  2. Profil GT Academy w serwisie Facebook