Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2012, 14:36

autor: Hed

Rezzed – Eurogamer szykuje imprezę poświęconą grom pecetowym i niezależnym

W lipcu odbędzie się nowa impreza poświęcona grom komputerowym i niezależnym – Rezzed. Zorganizuje ją koncern znany z serwisu Eurogamer, który chce w ten sposób pokazać siłę pecetów.

Rezzed – Eurogamer szykuje imprezę poświęconą grom pecetowym i niezależnym - ilustracja #1

Koncern medialny Eurogamer Network zamierza ruszyć z nową imprezą dedykowaną grom pecetowym i niezależnym. Przedsięwzięcie nazywa się Rezzed i odbędzie się dniach 6-7 lipca tego roku w brytyjskim mieście Brighton. Na miejscu spotka się 5 tysięcy uczestników, wśród których znajdą się deweloperzy, dziennikarze i gracze. W ten sposób właściciele znanego serwisu chcą docenić sukces produkcji wydawanych na komputery oraz fenomen producentów indie.

Rupert Loman, szef Eurogamera, przypomniał, że gry na PC i tytuły niezależne cieszą się ogromnym powodzeniem. Impreza Rezzed pozwoli graczom poznać twórczość znanych deweloperów i zobaczyć wybrane produkcje przed ich premierą. Udział w projekcie potwierdziła firma SEGA, która przedstawi Aliens: Colonial Marines i będzie sponsorem pokazu gier indie The Leftfield Collection. Na miejscu pojawi się też studio Creative Assembly (twórcy serii Total War) oraz producent odpowiedzialny za obiecujący Project Zomboid. Kolejni goście zostaną przedstawieni wkrótce. Patronat medialny nad Rezzed obejmą serwisy Eurogamer i Rock, Paper, Shotgun.

Rezzed – Eurogamer szykuje imprezę poświęconą grom pecetowym i niezależnym - ilustracja #2

Oczywiście sama impreza nie jest szczególnie interesująca dla graczy z Polski, bo raczej trudno oczekiwać, że wielu z nas będzie miało okazję pojawić się na niej. Wydarzenie jest o tyle istotne, że serwis Eurogamer docenił siłę pecetowego rynku i przy okazji zamierza promować gry niezależne. Takie przedsięwzięcia są pozytywne, bo pozwalają wypłynąć mniej znanym deweloperom i pomóc w sfinalizowaniu ich gier. Przy okazji jest szansa na rozwój europejskiej sceny niezależnej i promocję lokalnych deweloperów.

  1. Oficjalna strona Rezzed