Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2013, 13:55

autor: Sarge

Gran Turismo 6 - mnóstwo screenów, prezentacja gry i wersja na PS4

Wczoraj zapowiedziano grę Gran Turismo 6 wyłącznie na PlayStation 3. Studio Polyphony Digital najwyraźniej nie wyklucza jednak wersji na PlayStation 4, która mogłaby ukazać się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Oprócz tego w sieci pojawiło się mnóstwo screenów promujących Gran Turismo 6, a serwis VG247 opublikował zapis wideo z wczorajszej prezentacji w Londynie.

Serwis VG247 udostępnił zapis wideo z wczorajszej imprezy w Londynie, na której oficjalnie zapowiedziano Gran Turismo 6. Oprócz tego w sieci pojawiło się mnóstwo screenów z nadchodzącej gry, a Kazunori Yamauchi wypowiedział się na temat możliwości jej wydania także na PlayStation 4.

Wczoraj przedstawiliśmy Wam garść szczegółów na temat Gran Turismo 6, jakie zostały ujawnione na londyńskiej imprezie. Teraz możecie prześledzić na materiale filmowym, co dokładnie powiedział Kazunori Yamauchi – szef studia Polyphony Digital odpowiedzialnego za nową odsłonę popularnych wyścigów samochodowych. Oprócz tego zachęcamy do przejrzenia niezwykle obszernej galerii świeżo udostępnionych screenów z Gran Turismo 6.

Gran Turismo 6 to jeden z mocniejszych exclusive'ów na PlayStation 3 w tym roku - Gran Turismo 6 - mnóstwo screenów, prezentacja gry i wersja na PS4 - wiadomość - 2013-05-16
Gran Turismo 6 to jeden z mocniejszych exclusive'ów na PlayStation 3 w tym roku

Jak wiadomo, Gran Turismo 6 zostało zapowiedziane wyłącznie w wersji na PlayStation 3. Zdziwiło to część fanów, jako że pod koniec bieżącego roku ma mieć miejsce premiera PlayStation 4. Kazunori Yamauchi wyjaśnił serwisowi GameSpot: „Mamy wersję na PlayStation 4 w pamięci na przyszłość. Jednak pomyśleliśmy, że w tym okresie świątecznym najlepsze dla użytkowników będzie wydanie edycji na PlayStation 3. Uważam, że idealnym scenariuszem dla gry będzie jej wprowadzenie na rynek, po czym planujemy nową zawartość i DLC w nadchodzących miesiącach”.

Co oznacza powyższa wypowiedź Yamauchiego? Możemy spodziewać się wydania specjalnej wersji Gran Turismo 6 na PlayStation 4, czy raczej posiadacze nadchodzącej platformy sprzętowej powinni oczekiwać zupełnie nowej odsłony w bliżej nieokreślonej przyszłości? Tego nie wie zapewne jeszcze sam deweloper, więc trudno cokolwiek spekulować. Posiadacze PlayStation 3 mają jednak powody do zadowolenia, bo pod koniec bieżącego roku otrzymają jeszcze jeden, potężny tytuł ekskluzywny.

W Gran Turismo 6 znajdziemy ogromną liczbę ok. 1200 samochodów - Gran Turismo 6 - mnóstwo screenów, prezentacja gry i wersja na PS4 - wiadomość - 2013-05-16
W Gran Turismo 6 znajdziemy ogromną liczbę ok. 1200 samochodów

Gran Turismo 6 to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii wyścigów samochodowych, która w tegorocznym okresie świątecznym ukaże się wyłącznie na PlayStation 3. W grze znajdziemy ok. 1200 samochodów (o 200 więcej niż w Gran Turismo 5), 33 trasy i 71 ich różnych wariantów, a także wiele opcji społecznościowych. Oprócz tego twórcy obiecują poprawiony silnik gry oraz zmodyfikowany system fizyki, mający zapewnić bardziej realny model jazdy. Choć nie zostało to jeszcze potwierdzone, to w naszym kraju Gran Turismo 6 ukaże się prawdopodobnie w polskiej wersji językowej (tak było w przypadku Gran Turismo 5).

Gran Turismo 6 - mnóstwo screenów, prezentacja gry i wersja na PS4 - ilustracja #3
Gran Turismo 6 - mnóstwo screenów, prezentacja gry i wersja na PS4 - ilustracja #4
Gran Turismo 6 - mnóstwo screenów, prezentacja gry i wersja na PS4 - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gran Turismo 6

Gran Turismo 6