Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2015, 11:55

autor: Draug

Wieści ze świata (DiRT Rally, Gran Turismo 6, Super Mario Maker, Twisted Pixel) 1/10/2015

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Flying Finland do gry DiRT Rally, wypuszczeniu edytora tras do Gran Turismo 6, wynikach sprzedaży Super Mario Maker oraz uniezależnieniu się studia Twisted Pixel od Microsoftu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do czwartku 1.10 do godz. 19:00):

Oferta dnia (do piątku 2.10 do godz. 19:00):

Midweek madness: 10-lecie serii Sniper Elite (do piątku 2.10 do godz. 19:00), WWW:

Midweek madness: seria Tomb Raider (do 2.10 do godz. 19:00), WWW – między innymi:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 6.10 do godz. 19:00) – przecena 160 gier – WWW

Tydzień z Sanctum (darmowe granie do 5.10 do 22:00, przeceny do 6.10 do 19:00):

  • Sanctumdarmowe granie + obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 11 zł), WWW
  • Sanctum 2darmowe granie + obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW

DiRT Rally – aktualizacja z rajdem Finlandii

Tak jak zapowiadano miesiąc temu, Codemasters wzbogaciło DiRT Rally o „najszybszą i najbardziej ekscytującą” z dotychczasowych aktualizacji, oznaczoną numerem 0.8 i ochrzczoną jako Flying Finland. Jak wskazuje nazwa, jej głównym składnikiem są trasy zlokalizowane w Finlandii, a dokładniej 12 nowych odcinków specjalnych. Do tego dochodzą dwa niedostępne wcześniej samochody (2001 Subaru Impreza oraz 2001 Ford Focus RS Rally), tryb Custom Championship, w którym można wziąć udział w mistrzostwach z własnoręcznie ustalonym zestawem tras i zasadami, poprawki w modelu jazdy większości dotychczasowych pojazdów, opcja zapraszania graczy z listy przyjaciół do rozgrywek wieloosobowych oraz szereg innych udoskonaleń (pełna lista tutaj).

Gran Turismo 6 doczekało się wreszcie edytora tras

Studio Polyphony Digital wzbogaciło swoje ostatnie dzieło – Gran Turismo 6 – o edytor tras. Co ciekawe, funkcja ta nie została wbudowana w grę, lecz wypuszczona w sklepach Google Play i App Store jako darmowa aplikacja. Można w niej tworzyć własne tory (w oparciu o jedno z czterech predefiniowanych środowisk), a następnie wgrywać je na swoje konto na PlayStation 3, by cieszyć się nimi samodzielnie lub dzielić się z innymi graczami. Chciałoby się pochwalić dewelopera za tak długie wspieranie swojego produktu (GT6 wyszło prawie dwa lata temu, w grudniu 2013 roku), gdyby nie fakt, że edytor tras był zapowiadany jako część składowa właściwej gry.

Super Mario Maker – ponad milion sprzedanych kopii

Wypuszczona niecały miesiąc temu najnowsza odsłona legendarnej serii Mario – stanowiąca swego rodzaju grę-edytor na Wii U – okazała się sporym sukcesem. Firma Nintendo pochwaliła się, że w ciągu ok. trzech tygodni od premiery Super Mario Maker sprzedał się na całym świecie w więcej niż milionie egzemplarzy. W wynik ten wliczają się egzemplarze zarówno fizyczne, jak i cyfrowe. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że gracze stworzyli do tej pory ponad 2,2 miliona poziomów, które spróbowano przejść już prawie 75 milionów razy.

Wieści ze świata (DiRT Rally, Gran Turismo 6, Super Mario Maker, Twisted Pixel) 1/10/2015 - ilustracja #2

Studio Twisted Pixel uniezależniło się od Microsoftu

Studio Twisted Pixel po czterech latach przynależności do Microsoft Studios odłącza się od giganta z Redmond, by ponownie stać się niezależnym deweloperem. Nie podano przyczyn rozłąki, ale obie strony zapewniają, że nadal pozostają „przyjaciółmi” i będą jeszcze współpracować. Wszystkie dotychczasowe tytuły omawianego zespołu zostały wydane przez Microsoft, a ostatnią z nich – niezbyt ciepło przyjętą grę akcji LocoCycle – uczyniono nawet tytułem startowym i czasowym „ekskluzywem” na Xboksa One (w 2013 roku). Nie wiadomo, jakim projektem Twisted Pixel zajmuje się obecnie.

Galerie obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galerie filmów

…oraz najnowsze filmy z gier: