Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Sanctum 2 (PC)

Sanctum 2

Kontynuacja oryginalnej produkcji studia Coffee Stain z 2011 roku, stanowiącej unikalne połączenie klasycznej strzelaniny FPS z elementami strategii tower defense.

Akcji | FPP | tower defense | FPS | indie

Okładka Sanctum 2 (PC)

data premiery gry:

15maj2013

PC X360

10wrz2013

PS3

Sanctum 2 to kontynuacja popularnej gry niezależnej wydanej w 2011 roku. Podobnie jak pierwowzór, jest to hybryda FPS-a oraz RTS-a typu tower defense. Całość ponownie opracował szwedzki zespół Coffee Stain Studios.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki oparte są na rozwiązaniach typowych dla gatunku tower defense. Na każdej z map znajduje się jądro energetyczne i naszym zadaniem jest niedopuszczenie do niego kolejnych fal obcych. W tym celu wznosimy struktury defensywne, takie jak działka czy lasery. Każdą z nich możemy ulepszać za punkty zdobyte za zabitych wrogów. Kluczem do sukcesu jest takie ustawienie budowli, aby jak najbardziej wydłużyć trasę przemarszu obcych i tym samym dać naszym wieżyczkom więcej czasu na poradzenie sobie z intruzami.

Świeżości rozgrywce dodaje fakt, że akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej i z pomocą kilku rodzajów uzbrojenia osobiście bierzemy udział w odpieraniu kolejnych fal nieprzyjaciół. Poza trybem dla pojedynczego gracza Sanctum 2 oferuje również możliwość zagrania w kooperacji z przyjaciółmi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sanctum 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Sanctum 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GTS lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7
  • łącze internetowe
Sanctum 2 do zdobycia za darmo
Sanctum 2 do zdobycia za darmo

wiadomość24 listopada 2017

W Humble Store pojawiła się kolejna gra do zgarnięcia za darmo. Tym razem jest to Sanctum 2, czyli nietypowa mieszanka pierwszoosobowej strzelanki i produkcji z gatunku tower defense od szwedzkiego Coffee Stain Studios.

Wieści ze świata (Wasteland 2, Sanctum 2, Sunset Overdrive) 12/5/14
Wieści ze świata (Wasteland 2, Sanctum 2, Sunset Overdrive) 12/5/14

wiadomość12 maja 2014

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery pełnej wersji Wasteland 2, ekskluzywności Sunset Overdrive oraz o popularności gry Sanctum 2 na PC. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Sanctum 2, Guild Wars 2, Humble Weekly Sale) 24/1/14
Wieści ze świata (Sanctum 2, Guild Wars 2, Humble Weekly Sale) 24/1/14

wiadomość24 stycznia 2014

Dziś piszemy m.in. o kolejnych zestawach gier sprzedawanych w ramach akcji Indie Royale i Humble Weekly Sale, darmowym weekendzie z Sanctum 2, terminarzu turniejów Community Tournament w Guild Wars 2, a także o zamkniętych beta testach Star Wars: Attack Squadrons. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
X360
PS3