Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2014, 11:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Wasteland 2, Sanctum 2, Sunset Overdrive) 12/5/14

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery pełnej wersji Wasteland 2, ekskluzywności Sunset Overdrive oraz o popularności gry Sanctum 2 na PC. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Assassin’s Creed Liberation HD

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Assassin's Creed Liberation HD. Dzieło studia Ubisoft Sofia można aktualnie nabyć 33% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 13,39 euro (ok. 56 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Wasteland 2

Studio inXile Entertainment ogłosiło na Kickstarterze, że pod koniec maja planuje ujawnić oficjalną datę premiery pełnej wersji gry Wasteland 2. Prace nad produkcją idą zgodnie z planem i twórcy obecnie skupiają się na eliminowaniu wykrywanych błędów. W tej chwili tytuł jest dostępny na Steamie w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem” w cenie 44,99 euro (ok. 188 zł).

Pełna wersja gry Wasteland 2 powinna zadebiutować jeszcze w tym roku - Wieści ze świata (Wasteland 2, Sanctum 2, Sunset Overdrive) 12/5/14 - wiadomość - 2014-05-12
Pełna wersja gry Wasteland 2 powinna zadebiutować jeszcze w tym roku

Sunset Overdrive

Marcus Smith ze studia Insomniac Games powiedział serwisowi IGN, że jednym z powodów, dla których gra Sunset Overdrive stała się ekskluzywna dla Xboksa One, była możliwość zachowania praw przez dewelopera do tej marki. Firma Microsoft zgodziła się na to mimo faktu, że Sunset Overdrive ukaże się tylko na konsoli amerykańskiego koncernu. Sunset Overdrive to zręcznościowa strzelanina utrzymana w humorystycznej stylistyce, która ma ukazać się jesienią tego roku na Xboksie One.

Sanctum 2

Johannes Aspeby z zespołu Cofee Stain Studios zdradził w wywiadzie dla serwisu Gamasutra, że 95% z ogólnych przychodów ze sprzedaży gry Sanctum 2 pochodzi z wersji pecetowej. W związku z tym deweloper uważa z perspektywy czasu, że stworzenie konsolowych portów było złym pomysłem. Przyczyn sukcesu pecetowej edycji upatruje w większej „widoczności” gry na Steamie za sprawą okazyjnych przecen, darmowych weekendów itd. Na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 znacznie trudniej było zwrócić uwagę graczy na ten tytuł.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Lili: Child of Geos
  2. Killing Floor 2
  3. The Stomping Land
  4. F-117A Nighthawk Stealth Fighter 2.0

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Source – trailer
  2. Lili: Child of Geos – zwiastun na premierę
  3. Tropico 5 – zwiastun trybu multiplayer
  4. The Incredible Adventures of Van Helsing II – exploring the features trailer (PL)