Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 października 2015, 12:16

Marsjanin, Praktykant - weekendowe premiery filmowe

Październik w polskich kinach zaczyna się od mocnego uderzenia. Marsjanin Ridleya Scotta bez wątpienia zbierze imponujące statystyki. Poza tym do kin wchodzą m.in. Praktykant, Chemia i Panie Dulskie.

Marsjanin

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Matt Damon jako botanik Mark Watney pracujący dla NASA zostaje sam na Marsie. Kolejna już kosmiczna misja transportująca elitarny oddział na czerwoną planetę trafiła na trudności, które wymusiły natychmiastową ewakuację. Podczas ucieczki z Marsa Mark Watney został uznany za zmarłego, ale oczywiście wszyscy dobrze wiecie, że przeżył i teraz musi nie tylko wymyślić sposób na dostanie się do domu, ale także na poradzenie sobie z niegościnną atmosferą planety. Książka Andy’ego Weira, która stanowi bazę dla filmu, to ciekawie napisana, trzymająca w napięciu opowieść. Czy Ridley Scott jest w stanie przerobić ją na porządne kinowe widowisko? Przeważająca większość recenzji mówi, że tak – Marsjanin to podobno naprawdę świetny film.

 1. Reżyseria: Ridley Scott
 2. Tytuł oryginalny: The Martian
 3. Grają: Matt Damon, Jessica Chastain, Jeff Daniels

Praktykant

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Nancy Meyers to reżyserka, która w całkiem udany i zabawny sposób prezentuje na ekranie związki damsko-męskie w różnych wcieleniach- spod jej skrzydeł wyszły takie filmy jak Czego pragną kobiety z Melem Gibsonem i Lepiej późno niż później z Diane Keaton i Jackiem Nicholsonem. W Praktykancie przed kamerą zderzą się dwa pokolenia aktorów – Robert De Niro wcieli się we wdowca, który pragnie urozmaicić swoją emeryturę zostając stażystą w redakcji internetowego serwisu modowego, zaś Anne Hathaway będzie jego nową szefową. Z takiego odwrócenia ról może wyjść dużo dobrego humoru i ciepłych obserwacji o życiu. Krytycy chwalą kreacje aktorskie, ale wytykają zbytnią słodycz i banalne wnioski. Zainteresowani?

 1. Reżyseria: Nancy Meyers
 2. Tytuł oryginalny: The Intern
 3. Grają: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Chemia (inspirowana faktami historia niezwykłej miłości dwojga ludzi),
 2. Panie Dulskie (obyczajowa komedia Filipa Bajona o rodzinie Dulskich),
 3. Wizyta (nie mylić z horrorem Wizyta – to dokumentalny film przedstawiający realistyczne scenariusze postępowania władz w przypadku ewentualnej wizyty obcych na Ziemi),
 4. Mama Tina (biograficzny film o kobiecie, dla której sensem życia było ratowanie dzieci),
 5. Pod elektrycznymi chmurami (Rosja w niedalekiej przyszłości i próba zajrzenia do serca tego kraju – spokojne awangardowe kino).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.